W sobotę 19 czerwca poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w Centralnej Lidze Juniorów. Ostatnia kolejka przyniesie zapewne wiele emocji, bo w czubie tabeli nic nie jest jasne. Dla nas najważniejsze jest to, że w przypadku wyjazdowego zwycięstwa, zdobędziemy mistrzostwo i zagramy w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Spore emocje związane z ostatnią kolejką związane są tym, że na najwyższych miejscach w ligowej tabeli panuje absolutny ścisk i tytuł mistrzowski mogą zgarnąć aż trzy drużyny. Pogoni Szczecin wystarczy wygrana lub remis z Zagłębiem i strata punktów przez Wisłę Kraków, Zagłębiu Lubin wystarczy zwycięstwo z Pogonią Szczecin, a Wiśle Kraków do zdobycia mistrzostwa potrzebna jest wygrana oraz remis w starciu Pogoni z Zagłębiem.

Zagłębie Lubin przed 30. kolejką CLJ zajmuje 2. miejsce w tabeli z 57 punktami w dorobku. Podopieczni trenera Marcina Cilińskiego w sezonie 2020/2021 wygrali 16 meczów, 9 razy zremisowali i 4 razy przegrali. Pogoń Szczecin ma o jeden punkt więcej od nas, ale bilans spotkań rozkłada się całkiem inaczej. Pogoń co prawda ma o dwa zwycięstwa od nas więcej, ale przy 4 remisach aż 7 razy przegrała.

W ostatniej kolejce młodzi piłkarze z Lubina pokonali na własnym terenie 9. w tabeli Esolę Varsovia 4:0 – więcej o tym meczu możecie przeczytać tutaj. Było to ważne zwycięstwo także z tego powodu, że jesienią w starciu Escolą powinęła nam się noga i przegraliśmy aż 5:0. Był to więc całkiem udany rewanż. Z kolei Pogoń Szczecin, gospodarz sobotniego meczu, pokonała 2:1 Koronę Kielce, która zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Najlepszym strzelcem Zagłębia Lubin z CLJ jest Oliwier Sławiński, który w sezonie 2020/2021 16-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Skutecznymi zawodnikami są także Kacper Zając (9 goli) oraz Kacper Masiak (7 goli). Co warto podkreślić, zarówno Sławiński jak i Masiak, to piłkarze urodzeni w 2005 roku.

W meczu z Pogonią Szczecin możemy spodziewać się, że zagrają zawodnicy, którzy na co dzień w sezonie 2020/2021 występowali w rezerwach Zagłębia Lubin w III lidze – jak np. Patryk Kusztal. Nie mamy pewności, jak sytuacja z Tomaszem Pieńko, który został włączony do kadry pierwszej drużyny.

Dawid Hanc, który rozegrał w tym sezonie 30 meczów w III lidze również może wspomóc ekipę Zagłębia z w CLJ. W tym sezonie rozegrał dwa mecze w rozgrywkach juniorskich, notując bramkę z Górnikiem Zabrze po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

„Miedziowi” najwyższe zwycięstwo w sezonie odnieśli w meczu wyjazdowym z Arką Gdynia, z którą przegrywaliśmy 0:1 i w osłabieniu, grając w dziesięciu, nie dość, że wygraliśmy, to jeszcze zrobiliśmy to w efektownym stylu, bo mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:1. Takim samym wynikiem zakończył się nasz mecz z Górnikiem Zabrze, który odbył się w Lubinie.

Drużyna „Portowców” swoje domowe mecze rozgrywa w Kołbaskowie i właśnie w tej miejscowości zostanie rozegrana sobotnia potyczka. Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie gospodarze sobotniego meczu odnieśli w pojedynku z Koroną Kielce. U siebie pokonali „Złocisto-krwistych” aż 10:1. Najlepszy strzelec Pogoni Szczecin, to jednocześnie wicelider całej klasyfikacji strzelców CLJ. Kacper Łukasik zdobył 20 bramek i ma zaledwie jednego gola mniej od lidera klasyfikacji – Kacpra Chełmeckiego z Wisły Kraków. Do solidnej zdobyczy bramkowej Pogoni Szczecin w tym sezonie (71 goli) swoje trzy grosze, oprócz oczywiście Łukasika, dorzucili Olaf Korczakowski (10 goli) oraz Michał Samborski (7 goli).

W jesiennym pojedynku Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin zabrakło goli i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Był to jednak wyjątek od reguły, bo w większości przypadków w meczach tych drużyn jest sporo emocji i ładnych trafień. W 2019 roku w Centralnej Lidze Juniorów Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 7:0 po bramkach Daniela Dudzińskiego (2, 50, 57 (k)), Dawida Hanca (22, 49), Mateusza Kizymy (75) i Leszka Jagodzińskiego (90). Siedem bramek cieszy oko, ale będziemy dumni ze zwycięstwa choćby jednym golem!

PO MISTRZA, ZAGŁĘBIE!

Mecz będzie transmitowany na żywo na kanale Łączy Nas Piłka. Początek o godzinie 12:15. W dzień spotkania na naszej stronie, Twitterze oraz Facebooku zamieścimy odpowiednie linki do transmisji.

Tabela CLJ

Drużyna M PKT W R P BR