Występujący w 2. lidze Motor Lublin nie zdecydował się na wykup Dawida Pakulskiego i Michała Bogacza, dlatego po okresie wypożyczenia obaj zawodnicy wracają do Zagłębia Lubin.

Jak zapewne czytaliście w naszym podsumowaniu dotyczącym występów wypożyczonych z Zagłębia Lubin piłkarzy, 22-letni Dawid Pakulski zagrał w 13 spotkaniach 2. ligi i zanotował dwie asysty - nie ma żadnego dorobku bramkowego. Lublinianie zagwarantowali sobie możliwość wykupu "Paki", ale nie zdecydowali się na jego wykupienie, bo swoimi występami nie zrobił wrażenia na decydentach Motoru. Na razie nie słychać nic na temat tego, by 22-latek miał być brany pod uwagę przez Martina Sevelę przy ustalaniu kadry na najbliższy sezon. Prawdopodobnie tego piłkarza czeka kolejne wypożyczenie, bo ma jeszcze rok kontraktu.

Michał Bogacz także nie zawojował zbytnio 2. ligi. 20-letni defensor wystąpił w 10 spotkaniach, w których ani razu nie zdobył bramki, ani nie asystował. Łącznie młodzieżowiec uzbierał 741 minut, gdzie pięciokrotnie zagrał od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Urodzony 13 marca 2001 roku lewonożny defensor nie zbierał najwyższych not za swoje występy na trzecim poziomie rozgrywkowym. Najprawdopodobniej będzie przygotowywał się do sezonu z rezerwami, po czym zmieni klub - albo na zasadzie wypożyczenia, albo transferu definitywnego.

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że podobny los jak Pakulskiego i Bogacza, czeka pozostałych zawodników, którzy byli wypożyczeni, czyli Jakuba Rysia (Chojniczanka II Chojnice), Filipa Baranowskiego oraz Adama Borkowskiego (obaj Górnik Polkowice).

źródło: Własne

18.06.2021 11:51
To nie ZL olalo Emeriefo tylko on olal ZL.
Probowali go skusic i podobno dawali b.dobre pieniadze.
Olal ZL bo chcial sie pokazac w Europie i liczyc na angaz w lepszej lidze. Legia przebila nas wizerunkowi. Zreszta nie tylko polskie kluby, podobno.
ZL nie jest juz krezusem w Polsce. I to juz od dluzszego czasu. Polecam stary wywiad:
18.06.2021 10:51
@amateo
Bić brawo za to że złożyli oferte? To nie jest przedszkole, tutaj trzeba konkretów, wyczucia, intuicji.Tak jak na boisku musisz być szybszy lepszy. Poziom mentalny na boisku jak i na rynku transferowym taki sam - zerowy.
Nie bije piany o jakiegoś chłopca z Azerbejdżanu, podałem go jako kolejny przykład tego jak nasi zostawiają ciekawych grajków bo są za drodzy i za niego biorą 5 starych bolków którzy i tak swoimi pensjami zjadają tego jednego. A efekt jaki? W poprzednim sezonie proszę się przyjrzeć bo za dużo pisania.
Finansowo to ich stać na ogarnięcie paru jakościowych gości, ale mentalnie niestety już nie.
18.06.2021 09:54
Po co bic piane z tym Emrelim?
Facet wyraznie w wywiadach mowil ze chcecsie pokazac w Europie. A czy my gramy w pucharach? Od samego poczatku stalismy na straconej pozycji. Dlatego nie dziw ze wyciekla plotka transferowa z jego udzialem i ZL.
Wydaje sie ze to dobry grajek, tylko niestety nie na nasza miare w tym momencie. Brawo ze jednak nasi probowali i zlozyli mu ofrte. Nie wyszlo, coz trzeba poszukac innych rozwiazan.
18.06.2021 08:37
Może nie w temacie ale :
Emreli strzelił wczoraj hattricka w sparingu Legii. Tylko czekać jak wjedzie w tą ligę i zostanie królem strzelców. Ale nie, dla naszego zarządu pajaców on był za drogi. Świerczok był za drogi. Każdy zawodnik z jakąś wartością jest za drogi. Ale żeby staremu słowakowi urządzić obóz przygotowawczy przed pewnym opuszczeniem drużyny albo na jakieś stare rumuńskie łamagi to mają pieniążki. Transfer roku szanowni Państwo - dołączył do naszego zespołu słowacki asystent który był całe życie słowackim asystentem a w najlepszych dniach kariery był trenerem ze średnią pkt 1.1 na mecz. Dobrze, że konferencji nie urządzili z tego powodu. Kabaretu końca nie widać - następny sezon już na śmietnik bo i tak nic nie będzie z tego.
17.06.2021 23:50
Tak wyglada naturalny proces selekcji.
Tyle tylko ze u nad jest on zaburzony: trzyma sie tych chlopakow i liczy na cud. Ja mysle ze najlepsi powinni bylysnac talentem tak max do 21 roku zycia. Pozniej juz tylko papa na pozegnanie i zyczenie by odpalili gdzies indziej. Taki Oko i Jonczy przespali moment ktory byl dla nich najwazniejszy- zamiast grac regularnie przesiedzieli na lawie, tego juz nie nadrobia. Pakulski piwonien dostac szanse pokazania sie w okresie przygotowawczym, ostatnia szanse.

Nasza akademie stac by dostarczac z kazdego rocznika conajmniej 1 zawodnika.

Pomaranczowi masakruja na ME. Trzeba nam transferu nowych coachow od nich by wniesli nowy powiew i ulepszona mysl szkoleniowa.
17.06.2021 21:29
To oddzielanie ziarna odbywa się na bieżąco. Miałem kiedyś okazję poznać 3 utalentowane roczniki klas sportowych z roczników 92-94, które prowadzili Adam Buczek, Tomasz Krysiak i Janusz Stańczyk. Do tej pory pamiętam bardzo dobrze stwierdzenie - jeżeli uda się wybić z takiej klasy z każdego rocznika dwóm zawodnikom to już będzie sukces. Jeden to rewelacja... Z tych roczników Karierę zrobił tylko Piotr Zieliński...
17.06.2021 20:31
Trzeba wyslac czytelny sygnal do nastepnych adeptow AP: nie ma zezwolenia na bujanie sie na opini "mlody zdolny" tylko pozegnac sie.
Pozegnac bez zalu i dac szanse nastepnej generacji.
17.06.2021 17:40
No i cyk nasza utalentowana młodzież odbiła się od 2 ligowego sredniaka haha. Po zakończeniu kontraktów trzeba im podziękować. Trzeba oddzielać ziarno od plew