Temat przenosin Filipa Starzyńskiego do Lechii Gdańsk wraca jak bumerang co kilka tygodni. Tym razem portal lechia.gda.pl podaje, że zawodnik "Miedziowych" jest zdecydowany na zmianę barw klubowych, a jedyną niewiadomą pozostaje termin przenosin.

Według informacji redaktorów serwisu lechia.gda.pl, Filip Starzyński nie przedłuży wygasającego 30 czerwca 2020 roku kontraktu z Zagłębiem Lubin i jest zdecydowany na dołączenie do Lechii Gdańsk. "Figo" ponoć ustalił już wstępne warunki kontraktu z Lechią i ma pojawić się w Gdańsku w pierwszych dniach nowego roku. Lechia Gdańsk równolegle będzie pracowała nad tym, by pozyskać Filipa już w zimowym oknie transferowym.

Jak wspomnieliśmy, kontrakt Starzyńskiego w Zagłębiu wygasa z końcem sezonu, co oznacza, że Lechia będzie musiała zimą za niego zapłacić. Nie wiadomo jednak czy zdoła, gdyż w ostatnich tygodniach pojawiało się w mediach sporo informacji na temat bardzo dużych problemów finansowych klubu z Gdańska.

Ewentualne zastąpienie Filipa Starzyńskiego będzie dość ciężkie, ponieważ ten zawodnik od kilku lat jest motorem napędowym "Miedziowych". W obecnym sezonie PKO Ekstraklasy ten piłkarz zagrał dla naszej drużyny 20 razy - zdobył dwa gole oraz zaliczył sześć asyst.

źródło: lechia.gda.pl