W sobotę, 14 maja, Zagłębie Lubin zmierzy się z zespołem Rakowa Częstochowa. Z drużyną spod Jasnej Góry rywalizowaliśmy jak dotąd szesnaście razy. Bilans spotkań obu ekip przemawia nieznacznie za „Miedalikami”. Przypominamy ostatni mecz z rundy jesiennej, choć miejmy nadzieję, że w najbliższym spotkaniu wydarzenia boiskowe potoczą się zgoła odmiennie. Zapraszamy do lektury.

Pierwsza potyczka obydwóch ekip sięga sezonu 1980/81. Miała ona miejsce w Lubinie i zakończyła się bezbramkowym remisem. Z Rakowem rywalizowaliśmy jak dotąd piętnaście razy. Bilans pojedynków przemawia nieznacznie za „Miedziowymi”. Zagłębie zwyciężało pięć razy. Trzy razy dzieliliśmy się też punktami. Raków zgarniał komplet oczek sześciokrotnie.

Po raz ostatni z Rakowem Częstochowa mierzyliśmy 27 listopada zeszłego roku. Wtedy podopieczni Marka Papszuna rozgromili Zagłębie 4:0, a bramki dla naszych rywali zdobywali: Vladislavs Gutkovskis, Ivi Lopez (dwie) oraz Marko Poletanović. Wynik mówi sam za siebie. Nie mieliśmy wtedy żadnych argumentów, podczas gdy częstochowianie stwarzali sobie mnóstwo okazji, które zamieniali na bramki.

Faworytem sobotniego starcia ponownie jest Raków, jednakże po ostatnich całkiem udanych meczach „Miedziowych” gdzieś tli się iskierka nadziei, że uda nam się zapewnić utrzymanie już po tej kolejce. Jak będzie? Przekonamy się w sobotę po godzinie 19:15.

Bilans Zagłębie – Raków

• Zwycięstwa Zagłębia: 5.
  • Remisy: 3.
  • Zwycięstwa Rakowa: 6.