Piątkowe starcie Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice będzie 39. spotkaniem obu zespołów w historii. Co ciekawe, bilans meczów jest idealnie wyrównany. Tradycyjnie przypominamy Wam ostatnie pojedynki z „Piastunkami”.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą jak dotąd 38 razy. „Miedziowi” zgarniali komplet punktów dwanaście razy, tyle samo razy zwyciężał też Piast, a dwunastokrotnie nikt nie schodził z murawy pokonany.

Po raz ostatni z Piastem Gliwice mierzyliśmy się 5 marca tego roku. Tamto spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a końcowy rezultat oddaje w znacznym stopniu przebieg boiskowych zdarzeń. Krótko mówiąc, nudą wiało na Stadionie Zagłębia.

Nieco lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o wynik, było wcześniej, w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. Wówczas na tablicy wyników niemal do końca także widniało 0:0, ale w ostatniej akcji Zagłębie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Konkretniej, Patryk dośrodkował do Jewgienija Baszkirowa, a rosyjski pomocnik pokonał Frantiska Placha. „Miedziowi” wywieźli tym samym z Gliwic cenne trzy punkty.

Bilans Zagłębie - Piast

  • Zwycięstwa Zagłębia: 13. 
  • Remisy: 12.
  • Zwycięstwa Piasta: 13. 

 

 

 

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 29-07-2022, 18:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 3. kolejka

0:1
(0:0)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)