Środkowy pomocnik Jakub Żubrowski jest drugim piłkarzem Zagłębia Lubin, który w tym sezonie będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W meczu z Pogonią Szczecin Jakub otrzymał swoją czwartą i piątą żółtą kartkę w sezonie, dlatego nie będzie mógł wystąpić w zaplanowanym na 29 stycznia meczu z Wisłą Płock.

Jakub Żubrowski do Zagłębia Lubin przeszedł przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Do tej pory w miedziano-biało-zielonych barwach zagrał 11 meczów w PKO BP Ekstraklasie (1 asysta) oraz w dwóch meczach Fortuna Pucharu Polski (1 gol).

Żółte kartki Jakub otrzymywał w tym sezonie w starciach Wartą Poznań, Lechią Gdańsk, Wisłą Kraków, a także wspomnianą we wstępie Pogonią Szczecin (dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwona kartka). Napomnienia z sobotniego meczu oznaczają, że Jakub na szczeblu centralnym ma już na koncie 58 żółtych oraz 6 czerwonych kartek.

Żubrowski jako drugi piłkarz Zagłębia w tym sezonie będzie musiał udać się na przymusowy, jednomeczowy odpoczynek. Wcześniej za żółte kartki pauzował Chorwat Lorenco Simić.