Pomocnik Korony Kielce Jakub Żubrowski przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Zagłębia Lubin. Z "Miedziowymi" 28-latek podpisał trzyletni kontrakt.

Jakub Żubrowski ma 28 lat i występuje na pozycji środkowego pomocnika (pozycje 6 lub 8). Jest wychowankiem Korony Kielce, jednak bardzo szybko opuścił ten klub na rzecz Stali Mielec. W zespole z Mielca zaczął stawiać poważne kroki w seniorskiej piłce i po rozegraniu 96 meczów (6 goli i 1 asysta), powrócił do Kielc. W Koronie Żubrowski rozegrał łącznie 106 meczów, w których zdobył 2 bramki i zanotował 6 asyst.

W sezonie 2019/2020 Jakub Żubrowski wystąpił w 28 meczach, które okrasił zdobyciem jednego gola. W zakończonych kilka dni temu rozgrywkach był negatywnym rekordzistą w zdobyczach kartkowych - uzbierał aż 13 żółtych i 2 czerwone kartki.

Do Zagłębia Lubin Żubrowski przeszedł na zasadzie wolnego transferu, bowiem piłkarz nie zdecydował się przedłużyć wygasającego kontraktu ze spadkowiczem z ekstraklasy.

Cieszymy się, że Kuba trafił do naszej drużyny. Rozmowy na temat jego osoby trwały ponad pół roku i jesteśmy zadowoleni, że wszystko dotarło do szczęśliwego końca. Cenimy Kubę za pracę jaką wykonuje w odbiorze piłki, a także przy jej wyprowadzaniu w akcjach ofensywnych. Dodatkowo jest to uniwersalny zawodnik, który może zagrać właściwie na każdej pozycji w środku pola. Jestem pewny, że jego jakość podwyższy rywalizację w zespole i „siłę szatni”. Życzę mu wszystkiego dobrego – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Artur Jankowski.

źródło: Własne/zaglebie.com