Zagłębie Lubin poinformowało, że do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączy Jozef Kontir. 42-letni Słowak będzie asystentem Martina Seveli.

Jozef Kontir urodził się 27 marca 1979 roku w Koszycach. Przez całą swoją karierę pracował głównie jako asystent (Saturn Ramienskoje, FC Petrzalka, SK Slovan Bratysława, seniorska reprezentacja Gruzji) oraz trener grup młodzieżowych (FC Ruzinov Bratysława oraz SK Slovan Bratysława). Ma za sobą także epizod jako pierwszy trener w STK Samorin, w którym w spędził łącznie pół roku na przełomie sezonów 2014/2015 oraz 2015/2016. Tę drużynę prowadził łącznie w 7 spotkaniach, w których osiągnął średnią 1,29 punkta na mecz.

Kontir zastąpi na stanowisku Ivana Vrabca, który z powodów rodzinnych po zakończeniu sezonu odszedł z naszego klubu.

Witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia!

źródło: zaglebie.com/Własne