W przegranym 1:3 starciu reprezentacji Polski do lat 19 z rówieśnikami z Danii wystąpili trzej zawodnicy Zagłębia - Daniel Dudziński, Adam Ratajczyk oraz Bartosz Zynek.

Wszyscy zawodnicy na co dzień reprezentujący Zagłębie mecz Polski z Danią rozpoczęli na ławce rezerwowych. Najdłużej z "Miedziowych" na boisku przebywał Daniel Dudziński, który na boisku spędził całą drugą połowę spotkania. Adam Ratajczyk na boisku pojawił się w 77. minucie, Bartosz Zynek z kolei siedem minut później.

Po zakończeniu regulaminowego czasu gry rozegrany został konkurs rzutów karnych. Co ciekawe pierwsze trzy rzuty karne Polaków wykonywane były przez piłkarzy Zagłębia. Najpierw do piłki podszedł Ratajczyk, który... pomylił się. Kolejne strzały Zynka i Dudzińskiego były już bezbłędne, jednak nie zapewniły Polakom zwycięstwa - w konkursie rzutów karnych ulegliśmy Danii 5:4.

Mecz towarzyski

Polska 1:3 Dania

bramki: Kocyła 74' - Hansen 3', Chukwuani 20', Kvistgaarden 44'

Polska: Bartosz Neugebauer (46' Gabriel Kobylak) - Łukasz Bejger, Oskar Krzyżak (46' Patryk Peda), Jakub Niewiadomski - Arkadiusz Pyrka (68' Jakub Iskra), Jan Biegański (46' Daniel Dudziński), Jakub Kałuziński (77' Adam Ratajczyk), Daniel Szelągowski (84' Bartosz Zynek), Michał Rakoczy - Filip Marchwiński, Aleksander Buksa (46' Dawid Kocyła).

Dania: Jonathan Risbjerg Aegidius - Mathias Voss (69' Jacob Haahr), Thomas Kristensen (77' Daniel Obbekjaer), Kristoffer Lund Hansen, Robin Dahl Ostrom (69' Marcus Serup Hannesbo) - Oliver Sorensen (77' William Boving Vick), Mads Kristian Hansen, Tochi Phil Chukwuani (69' Oliver Bjerrum Jensen) - Tobias Bech (69' Lucas Lykkegaard), Mathias Damm Kvistgaarden (77' Frederik Christensen), Aral Simsir (69' Alexander Lind).