Marcin Kuźba zostanie szefem skautingu w Zagłębiu Lubin

2020-04-24, 20:46
article big picture
Mikołaj Olszewski

Marcin Kuźba ma zostać nowym szefem skautingu w Zagłębiu Lubin. O tym, że 43-latek jest blisko "Miedziowych" poinformował dziennikarz Weszło, Krzysztof Stanowski.

Marcin Kuźba urodził się 15 kwietnia 1977 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jest byłym piłkarzem, który w swojej karierze grał między innym dla Górnika Zabrze, AJ Auxerre, Lausanne-Sports, Lausanne-Sports, AS Saint-Étienne, Wisły Kraków oraz Olympiakosu. Jest także sześciokrotnym reprezentantem Polski.

W 2010 roku rozpoczął pracę jako skaut w Wiśle Kraków. Po ośmiu latach pracy został szefem działu skautingu, jednak na stanowisku utrzymał się tylko rok, gdyż w 2019 roku odszedł z mającej problemy finansowo-organizacyjne "Białej Gwiazdy".

- To prawda. Rozmawiamy jeszcze o sprawach formalnych. Taką podjąłem decyzję, bo mam inny plan na życie - mówił 6 marca 2019 roku "Przeglądowi Sportowemu" o swojej decyzji Marcin Kuźba.

Tak o powodach odejścia Marcina Kuźby pisała Gazeta Krakowska.

"Kuźba w sprawie swojego odejścia z Wisły wypowiada się dyplomatycznie, ale dla nikogo, kto orientuje się w tym, co dzieje się przy ul. Reymonta, nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie na linii dział sportowy – władze klubu nie wszystko układało się idealnie. Poszło m.in. o transfer Davida Tijanicia, który pilotował Kuźba, a który został zablokowany przez władze klubu. Z takiego obrotu sprawy nie był zadowolony również Głowacki i trener Maciej Stolarczyk. Przypomnijmy, że w sprawie Tijanicia miało rozbić się o badania lekarskie. Tylko, że Słoweniec wrócił do swojego klubu i normalnie gra. W ostatniej kolejce wystąpił w wygranym 2:1 meczu Triglava Kranj z Goricą".

Mimo różnicy w stanowiskach, można stwierdzić, że Marcin Kuźba miał podobną skuteczność w Wiśle Kraków, jak Michał Żewłakow w Zagłębiu Lubin. Zdarzały mu się dobre transfery, ale także takie, z których, mimo pozytywnej rekomendacji, nie jest zadowolony. Jednym z zarzutów wobec Kuźby podczas jego pracy w Wiśle Kraków były zbyt bliskie stosunki z Chorwatem Branko Huciką - właścicielem agencji menedżerskiej HBR Sports.

Przyjście Kuźby jest w zasadzie przesądzone. Na razie nie wiadomo, co dalej z kandydatami na stanowisko dyrektora sportowego.