- Musimy szukać lidera drużyny, ponieważ po zakończeniu kariery przez Lubomira Guldana brakuje nam takiej osoby - mówił stanowczo po porażce z Rakowem Częstochowa trener Zagłębia Lubin Martin Ševela.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Trudno mi cokolwiek dziś powiedzieć. Nastawienie i przygotowanie było odpowiednie, ale nie zrobiliśmy dobrego wyniku. Brakowało nam dzisiaj finalnego podania. Na początku bramkę strzelił Patryk Szysz i mieliśmy jeszcze kilka szans, ale nie udało nam się ich wykorzystać. Rozmawialiśmy o tym, że Raków ma w składzie specjalistę od rzutów wolnych. Lorenco nie podjął dobrej decyzji faulując tuż przed naszym polem karnym. Pokazaliśmy zaangażowanie, ale nie wykorzystaliśmy swoich okazji. W drugiej połowie pechowo Sasa Balić skierował piłkę do własnej bramki. Brakuje nam szczęścia, ale o szczęście trzeba walczyć. Czeka nas ciężka praca na każdym treningu. Naszym celem jest górna ósemka, ale musimy punktować, bo brakuje nam punktów i bramek. Zrobiliśmy kilka zmian w składzie. Wrócił Simić i liczyliśmy na to, że wniesie on do zespołu zwycięską mentalność.

- Musimy pracować dalej i przeciwstawić się problemom. Przepraszamy naszych Kibiców za ostanie wyniki. Nie gramy tak jak chcemy, ale w następnych meczach musimy walczyć o trzy punkty. Musimy szukać lidera drużyny, ponieważ po zakończeniu kariery przez Lubomira Guldana brakuje nam takiej osoby. Muszę otwarcie powiedzieć, że szukamy lidera w szatni, aby wziął odpowiedzialność na siebie.

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa

Stadion Zagłębia Lubin 21-02-2021, 15:00
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 18

(1:2)
(1:1)
źródło: Własne, zaglebie.com

22.02.2021 13:53
Sevela przychodząc tutaj miał pewne zadania. Pytanie tylko jak ma je realizować. Miał budować zespół? Na kim? W pół roku wymienia się 1/2 podstawowego składu, w dodatku liderów drużyny, a zastępuje się zawodnikami przeciętnymi to z czego tu rzeźbić? Wszyscy pretensje, że stawia na Mraza. A kogo on ma? Sirk? Juniorzy z III-ligi? Możesz rozwijać czy budować zawodników jak masz do tego jakiekolwiek warunki. Trzeba zacząć od "Prezesa", bo on odpowiada za brak dyrektora sportowego, dziwne transfery i "wizję" polityki klubu. Przecież szatnia widzi i rozumie co się dzieje, że klub nie ma ambicji, jest chaos. Trener powinien zostać, prędzej czy później zespół się przełamie. Polecieć powinna "góra".
22.02.2021 13:33
Brakuje wam lidera, który będzie brał na siebie odpowiedzialność po tych przegranych żeby z was to zeszło i żebyście z prezesem mogli na kozła ofiarnego zwalić? Ot sobie wymyślili, Guldan mówił że ta decyzja nie miała miejsca z dnia na dzień i wiedzieli o tym o wiele wiele wcześniej że zakończy karierę. Co oni robili w trakcie przerwy, co robili w Turcji? Mieli tyle czasu żeby kogoś ściągnąć, żeby mentalnie przygotować drużynę na nową sytuacje w której znajdą się bez Guldana, ale olali temat licząc że wszystko samo się zrobi.
Ponadto jak ktoś ma cel żeby być tylko w górnej ósemce to nie wiem po co my się tu wszyscy produkujemy w ogóle. I po co ktokolwiek ma się produkować skoro cel na ten moment spełniony. Porażka...
22.02.2021 11:31
Prezesa sobie liderem mianujcie.
22.02.2021 10:39
No i trenera z jajami a nie ciepłą kluchę.
22.02.2021 07:06
Nie no już opada wszystko co może bo ręce to mało. Co oni robią w pracy? Już są z drużyną tyle czasu a nie mają zawodników charakterologiczne ustawionych kto w kolejce do lidera? Dopiero teraz będą go szukać w szatni. Co z Forencem który tak ładnie krzyczy w szatni i włącza radio z muzą? Starzyński jest liderem w zarobkach to czemu nie wymaga się od niego liderowania w zespole. Co można wymienić na plus w naszym klubie? Jakim cudem prezes klubu jeszcze się oficjalnie nie wypowiedział? Prezes KGHM-u w linii prostej ma z 400m do stadionu i jakim cudem tam go jeszcze nie było. Przecież zawodnicy mają wielkie logo KGHM na koszulkach i póki co to tylko firmie wstyd przynoszą i robią antyreklamę. Pozdrawiam.
21.02.2021 22:45
Moim zdaniem mimo sympatii trener powinien odejść. Od początku sezonu drużyną tak naprawdę nie ma stylu i jak wiemy niektóre wygrane były w dużej mierze dzięki obrońcom. Frajerski straty punktów z Podbeskidziem czy z mielcem. W niektórych meczach niezrozumiałe zmiany, ciagniecie za uszy Sirka czy mraza. Bartolewski gra przyzwoite mecze wraca Balic i cyk zaczyna w 1 jedenastce. Do tego głupie rzuty karne i bezsensowne decyzje na boisku jak dzisiaj simica czy dwie czerwone kartki mecz po meczu. Ostatni poprawny mecz zagraliśmy z malinowymi, Ci dam się jeszcze do tyłu i może Wisła Kraków, ktora każdy wtedy lało? Nie wiem na ile zmiana trenera wstrząśnie paniami na boisku, ale gra Wisły, Podbeskidzie czy stali jako tako może się podobać. Widać walkę, zaangażowanie. Na koniec zastanawia przygotowanie fizyczne tych niedorozwojow. Dostają od innych drużyn po kilka km, a od Wisły czy pogoni z ostatniej kolejki aż 10!!!! Coś tu nie gra. Jankowski won, Sevela dziękujemy

Edytowano : 2021-02-21 22:47:54

Acha i kompromitacja z chojniczanka powinna być końcem (nie)rządów jankowskiego i Seveli