22-letni boczny obrońca Mateusz Bartolewski przebywa na testach w Zagłębiu Lubin. Ostatnim klubem tego piłkarza był III-ligowy Ruch Chorzów.

reklama

Mateusz Bartolewski urodził się 12 stycznia 1998 roku w Szczecinku. Pierwszym klubem lewego obrońcy był Wielim Szczecinek, jednak jego kariera na dobre rozpoczęła się w największym klubie tego regionu - Pogoni. Co prawda pierwszego zespołu nie podbił, ale był mocnym punktem drużyn młodzieżowych oraz rezerw.

W 2018 roku Bartolewski zdecydował się na dołączenie do chorzowskiego Ruchu. Przez dwa lata gry dla "Niebieskich" wystąpił w 40 meczach, których zdobył 9 bramek i zanotował 2 asysty.

22-latek zdecydował, że po zakończeniu umowy z Ruchem Chorzów, który nie awansował do II ligi, postanowi poszukać szczęścia w mocniejszym klubie.

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja się potoczy, ale Bartolewski ma realne szanse na angaż i bycie alternatywą na boku obrony.

źródło: Własne