Meczyki.pl: Dwóch piłkarzy usuniętych z reprezentacji Polski U-17. Niestety jeden z Zagłębia

2022-09-28, 19:16
article big picture
akademiakghm.com

Według informacji Dawida Dobrasza z serwisu Meczyki.pl, z kadry Polski do lat 17 dyscyplinarnie usunięto dwóch piłkarzy. Niestety jednym z nich jest bramkarz Zagłębia Lubin.

Precyzyjnie, to sprawa dotyczy Mikołaja Tudruja z akademii Lecha Poznań oraz Michała Matysa, bramkarza Zagłębia Lubin. Powodem było znalezienie u obu wymienionych piłkarzy butelek po alkoholu. W związku z tym, że sprawa dotyczy 16-latków, nie obyło się bez skandalu oraz stanowczego działania ze strony federacji.

Choć przy próbie rozmowy "Meczyków" sprawy nie skomentował trener Marcin Dorna, zrobił to niezwłocznie Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. - Obaj wspomnieni niżej zawodnicy (Michał Matys i Mikołaj Tudruj przyp. red.) zostali dyscyplinarnie usunięci ze zgrupowania. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane kluby obu zawodników - powiedział Kwiatkowski.

Na razie nie są znane środki, jakie podejmie klub wobec Matysa.

Jeśli po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia przedstawione przez PZPN informacje okażą się prawda, 16-latek prawdopodobnie zostanie ukarany. Zapewne przestanie trenować z pierwszym zespołem i na długo straci miejsce w składzie drugoligowych rezerw. 

W obecnym sezonie Michał Matys zagrał w 5 meczach eWinner II ligi (10 wpuszczonych goli), a także w jednym meczu CLJ U-19 (5 wpuszczonych bramek).

 

źródło: meczyki.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)


30.09.22 08:15
Młody jest, wiec jest szansa że się ogarnie. W przypadku recydywy pożegnać bez żalu.

processing comment 0 0
29.09.22 17:20
to ja zapytam jeszcze kto sprzedał nieletniemu alkohol ?

processing comment 0 0
29.09.22 16:03
guest profile picture
Przykra ale bardzo dobra decyzja.... wywalić i zatrzasnąć drzwi... niech teraz łapie w A-klasie... tylko tam już na żel i flaszkę nie dają... Jak można tak sobie schrzanić pozycję w reprezentacji, w klubie i lata wcześniejszej pracy... już pomijam, że koleś jest w ogóle niepełnoletni...... a miało być tak fajnie... to teraz rodzice dumni są na pewno...

processing comment 0 0