Niedzielne spotkanie, w którym „Miedziowi” na własnym obiekcie podejmą Cracovię będzie tysięcznym meczem Zagłębia na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Obecny sezon jest 32. na poziomie Ekstraklasy oraz dawnej I ligi. Bilans lubinian to dotychczas 999 spotkań, na co składa się: 368 zwycięstw, 285 remisów oraz 346 porażek.

Łącznie „Miedziowi” skompletowali 1284 punktów, co sytuuje naszą drużynę na 10. lokacie w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.

Zagłębie w swojej historii dwukrotnie triumfowało w lidze. Dwa mistrzostwa Polski przypadły na sezony 1990/1991 i 2006/2007. Najczęściej w historii „Miedziowi” mierzyli się z warszawską Legią, to właśnie wygrany pojedynek z warszawianami w ostatniej kolejce sezonu 2006/2007 zapewnił Zagłębiu drugie mistrzostwo.

źródło: Własne, zaglebie.com