Nowi piłkarze Zagłębia Lubin: Jakub Wójcicki, Mateusz Bartolewski i Jakub Żubrowski wybrali numery, z jakimi zagrają w zbliżającym się sezonie.

Jakub Wójcicki wybrał numer 23., który został zwolniony rok temu przez Daniela Dziwniela. W przeszłości Jakub nigdy nie grał z 23. na plecach, a zdarzało mu się występować z numerami 7., 9., 10., 20. i 22. W swoim poprzednim klubie, Jagiellonii Białystok, grał z numerem 7., jednak w Zagłębiu "siódemka" zajęta jest przez Sasę Zivca.

Mateusz Bartolewski zdecydował się na numer 77., który w zeszłym sezonie należał do Asmira Suljicia, a jeszcze sezon wcześniej do Łukasza Monety. Poprzedni sezon Mateusz rozpoczął grając z numerem 14. na koszulce, jednak po przyjściu Łukasza Janoszki do Ruchu Chorzów, oddał "Ecikowi" koszulkę z numerem, jakim grał w tym zespole przed laty i zdecydował się na zmianę na 77. Wcześniej w seniorskiej piłce, w barwach Stilonu Gorzów Wielkopolski, Bartolewski grał z trykotem o numerze 24.

Jakub Żubrowski zagra w Zagłębiu Lubin z numerem 14. Oznacza to zmianę, ponieważ w sezonie 2019/2020 z tym numerem zgłoszony do rozgrywek był Michał Bogacz. Młodzieżowiec zapewne otrzyma inny numer - jeśli oczywiście w nowym sezonie nadal będzie w pierwszym zespole. Wracając do Jakuba Żubrowskiego, z numerem 14. grał w Koronie Kielce przez cztery sezony, jest on zapewne dla niego sentymentalny. W przeszłości, jeszcze w barwach Stali Mielec, Żubrowski grał z numerem 17. oraz 8.

źródło: Własne