Adam Ratajczyk został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Zagłębia Lubin. Do zespołu "Miedziowych" 18-latek przeszedł na zasadzie transferu definitywnego.

Adam Ratajczyk ma 18 lat i jest wychowankiem Znicza Pruszków. Barwy tej drużyny reprezentował do końca 2017/2018, a następnie przeniósł się do Łódzkiego Klubu Sportowego. Licząc wszystkie rozgrywki, Ratajczyk wystąpił w barwach ŁKS-u 26 razy, zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. Wspomniany jedyny gol, to trafienie z 4 marca 2020 w meczu PKO BP Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin (porażka naszej drużyny 2:3).

Do Zagłębia Lubin Ratajczyk przeszedł za 350 000 euro. ŁKS zapewnił sobie dodatkowo 10% z kolejnego transferu. W 4-letnim kontrakcie 18-latka jest wpisana klauzula odstępnego, która opiewa na 2 500 000 euro.

źródło: zaglebie.com, Własne