Dyrektor sportowy Piotr Burlikowski w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubu potwierdził, że przygotowania do nowego sezonu z pierwszą drużyną Zagłębia Lubin rozpoczną Daniel Dudziński, Kamil Kruk oraz Adam Ratajczyk, którzy byli wypożyczeni do innych klubów.

Kamil Kruk i Adam Ratajczyk spędzili poprzedni sezon na wypożyczeniu w Stali Mielec. Nie był to na pewno stracony czas, bo w mniejszym lub większym wymiarze czasowym grali w zespole z Mielca. „Kruczek” w PKO BP Ekstraklasie i Fortuna Pucharze Polski reprezentował Stal w sumie 22 razy, zdobył dwa gole i zaliczył jedną asystę. Wystąpił w obu meczach przeciwko naszej drużynie – przegranym przez Zagłębie 0:3 starciu wyjazdowym i wygranym 2:0 pojedynku domowym. „Rataj” był ważnym ogniwem Stali niemalże przez cały sezon, jednak 12 marca nabawił się kontuzji w meczu z Legią Warszawa i do końca sezonu nie zdołał wrócić już na boisku. Od momentu transferu aż do kontuzji 21-latek grał w każdym meczu i jego dorobek to 21 meczów, jeden gol i jedna asysta.

Daniel Dudziński poprzednią kampanię spędził w GKS-ie Katowice z Fortuna 1. Ligi. „Dudziu” również nie miał problemów ze zbieraniem minut i wystąpił w 29 meczach, notując dwie asysty. Co istotne, w „Gieksie” ten zawodnik grał znacznie niżej niż w grupach młodzieżowych Zagłębia i częściej mogliśmy go oglądać na pozycjach 6/8 niż 8/10.

W przypadku Szymona Kobusińskiego i Gurama Giorbelidze nie ma jeszcze konkretów. W obu przypadkach wypożyczające kluby mają klauzule wykupu i decyzje zostaną podjęte dopiero w najbliższych dniach. Niewiele jednak wskazuje na to, by Ruch Chorzów i Dinamo Batumi zdecydowało się pozyskać tych graczy na zasadzie transferu definitywnego.