Zawodnikiem Zagłębia został hiszpański stoper - Ian Soler. 25-letni środkowy defensor przeniósł się do Lubina na zasadzie wolnego transferu i związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Ian Soler swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Espanyolu Barcelona, skąd następnie przeniósł się do innego hiszpańskiego zespołu - Almerii. Następnie Soler opuścił Półwysep Iberyjski i przeniósł się do Anglii, gdzie występował w zespołach U-21 i U-23 londyńskiego Fulham. Anglii jednak nie podbił i latem 2016 roku stoper powrócił do Hiszpanii, gdzie parafował umowę z zespołem FC Jumilla. Hiszpan występował także w rezerwach Málagi CF, skąd w sezonie 2019/20 trafił do słowackiego Zemplinu Michalovce.

W zeszłym sezonie 25-latek wystąpił w 28 spotkaniach Fortuna Ligi, w których zdobył jedną bramkę i jednokrotnie asystował.

Do Lubina Soler trafia na zasadzie wolnego transferu po tym, jak 1 lipca wygasł jego kontrakt na Słowacji. Hiszpan związał się z "Miedziowymi" dwuletnią umową.

Ian, witamy i życzymy powodzenia w miedziano-biało-zielonych barwach!

źródło: Własne, zaglebie.com

06.07.2021 17:44
Cześć, jak zapewne niektórzy z Was zauważyli, wprowadziliśmy możliwość komentowania dla niezalogowanych. Dbajcie o kulturę w komentarzach, bo za spam, wyzwiska i ogólne robienie bałaganu, będziemy nagradzać ostrzeżeniami oraz permanentnymi banami na IP, co będzie oznaczało wyświetlanie dużego czerwonego napisu, zamiast naszej strony :) Ale to tylko dla tych, którzy są z kulturą na bakier... :)

Oprócz tego, w najbliższych dniach wprowadzimy możliwość dodawania emoji (teraz wyświetlają się "???" po ich dodaniu z telefonu) oraz możliwość oceniania komentarzy.
06.07.2021 16:17
Tutaj miałem to napisać..Oczywistym wyborem na trenera powinien być Darek Zuraw, facet wprowadza potrafi wprowadzic młodych do składu, fajnie też grał Lech w pucharach od lat nie widziałem tak grających polaków na tle średnieków z Europy,ale niestety odbiło sie na wynikach w lidze. Zuraw wie gdzie sa błedy w szkoleniu i z pewnoscia wiecej czasu poswieci na koncentrację .. Uważam że Zuraw bedzie zdecydownie najlepszym wyborem. No i pare latek spedził w Lubine.
06.07.2021 15:13
Ok kupilismy za gotówkę Pinokio i co dalej? Darmowy szrot ze Słowacji? Koleś się nie wyróżniał a jego klub poprzedni miał najgorsza defensywe w całej lidze. To proste, chcemy kogos konkretnego, trzeba wydać kasę a u nas zulenia ciąg dalszy... Ps. Ktoś się weźmie wkoncu za tego darmozjada nazywanego prezesem? Ktos miał go ponownie zastąpić..

Edytowano : 2021-07-06 15:15:46

Ok. Kupilismy za gotówkę Pinokio i co dalej? Darmowy szrot ze Słowacji? Koleś się nie wyróżniał a jego klub poprzedni miał najgorsza defensywe w całej lidze. To proste, chcemy kogos konkretnego, trzeba wydać kasę a u nas zulenia ciąg dalszy... Ps. Ktoś się weźmie wkoncu za tego darmozjada nazywanego prezesem? Ktos miał go przeciez zastąpić..
06.07.2021 09:28
@Gosc: pewnie jak dorosnie... chwilowo klepie w juniorach Zaglebia ;p
05.07.2021 21:58
Zagłębie Lubin Słowacki Klub Sportowy :)
05.07.2021 20:54
@kerados69 to napisz proszę 1 pozytywną rzecz na temat tego transferu.
05.07.2021 20:20
WIDZĘ ŻE PŁACZKI POSZŁY NA START NIEMA TRANSFERÓW ŻLE SĄ TRANSFERY TEŻ ŻLE JAK NIEKTÓRZY UDAJĄ TAKICH FACHOWCÓW TO CZEMU SAMI NIE ZOSTALI TRENERAMI KAŻDY MIAŁ Z NICH SZANSE NIC DODAĆ NIC UJĄĆ
05.07.2021 16:56
Guldan uruchomił swoje jedyne kontakty jakie ma i zaczął ściągać swój szrot. Koleś nawet na papierze nie wygląda przyzwoicie, dramat co z tym klubem wyprawiają chludzinski i jankowski
05.07.2021 16:21
Słowacja ograła Polskę na Euro to Słowacy są TOP. Hiszpania ograła Słowację to jest TOP. To już Hiszpan ze Słowacji musi być TOP TOPów.
05.07.2021 16:19
Nawet Hiszpana musimy mieć ze Słowacji?
05.07.2021 15:20
Guldan poza Słowacja ma jakieś inne kontakty?
05.07.2021 15:17
Dla mnie żenujący transfer.
Powinien być obowiązek publikacji prowizji menedżerskich.
25,5 lat. WTF ?
05.07.2021 14:48
Wolny gracz z klubu, który prawie spadł z ligi słowackiej. Jedna z najgorszych obron w lidze, 53 stracone bramki, bilans bramkowy -19. Bierzemy takiego obrońcę do klubu, co ani młody, ani perspektywiczny, ani do tej pory nigdzie nie błysnął. Żeby to chociaż na papierze dobrze wyglądało jak ze Stochem, ale tutaj kompletny dramat…
05.07.2021 14:23
Pitolenie... Wolny transfer... A później wychodzi 5 milionów dla menadżerów za podpisy.
05.07.2021 14:14
Nie wiem co tym myśleć gość nie ma oszałamiającej kariery ale na nasza ekstraklape może wystarczy