Motor Lublin oficjalnie potwierdził pozyskanie na zasadzie transferu definitywnego obrońcy Kamila Kruka. Wychowanek Zagłębia Lubin podpisał kontrakt z pierwszoligowcem do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kamil Kruk przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia akademii Zagłębia Lubin. W pierwszym zespole zadebiutował w lipcu 2020 roku w wygranym 3:1 spotkaniu z Wisłą Kraków. W sumie w pierwszej drużynie "Kruczek" wystąpił 36 razy zdobywając 3 gole. Oprócz tego w sezonie 2022/2023 obrońca przebywał na wypożyczeniu w Stali Mielec, gdzie w 22 meczach zdobył 2 gole i zaliczył 1 asystę.

Za kadencji trenera Waldemara Fornalika Kamil Kruk miał problemy z regularną grą i jesienią 2023 roku był czwartym wyborem wspomnianego szkoleniowca. Doświadczony trener „Miedziowych” zaledwie pięciokrotnie skorzystał z usług 23-letniego stopera Zagłębia Lubin. W bieżącym sezonie Kruk wystąpił także w czterech meczach drugoligowych rezerw dwukrotnego mistrza Polski.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Motoru Lublin. Przychodząc tutaj wiem, że wszyscy mamy jeden jasno określony cel i mam nadzieję, że uda się go spełnić już za pół roku. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak wygląda infrastruktura klubu, ale też funkcjonowanie drużyny, kontakt ze sztabem szkoleniowym. Czekam na zadania od trenerów i sztabu, żeby wdrożyć się jak najszybciej w strukturę zespołu. – powiedział dla motorlublin.eu po podpisaniu kontraktu Kamil Kruk.

Pożegnanie Kamila Kruka z kibicami Zagłębia

Cześć Miedziowi!

Nadszedł dzień, w którym musimy się pożegnać. Po blisko 11 latach, odchodzę z klubu w którym się wychowałem i przeżyłem wiele wspaniałych, ale również kształtujących chwil. Poznałem wielu dobrych, uczciwych, mądrych, inspirujących i pozytywnych ludzi, którym chciałbym PODZIĘKOWAĆ. Dzięki wam spędziłem tyle czasu w jednym miejscu. Chcę podziękować Trenerom, którzy pokazali mi drogę, jaką należy podążać. Pracownikom, dzięki, którym mogłem zawsze przygotowywać się do treningów i meczów. Kibicom bez, których nie ma Zagłębia Lubin i piłki nożnej. Chciałbym życzyć całej społeczności Zagłębia, aby podążała w odpowiednim kierunku, rozwijała się i osiągała wyznaczone cele. Dla mnie czas na nowe wyzwanie, robię krok do przodu i z optymizmem patrzę w przyszłość. Dziękuję za wszystko 🧡🤍💚

Dziękujemy za wszystko, Kruczek! Powodzenia w dalszej karierze!

źródło: Własne, Motor Lublin, Zagłębie Lubin