Zagłębie Lubin ogłosiło oficjalnie podpisanie kontraktu z Markiem Mrozem. To 24-letni pomocnik, który ma za sobą bardzo dobry sezon w pierwszoligowej Resovii. Z naszym klubem podpisał trzyletnią umowę.

Marek Mróz rozpoczął swoją karierę piłkarską w klubie Sandecja Nowy Sącz. W wieku juniorskim przeniósł się do Akademii Lecha Poznań, gdzie radziło sobie bardzo dobrze - w 62 meczach dla Lecha Poznań U-19 zdobył 29 goli, zanotował jedną asystę i wywalczył mistrzostwo Polski w CLJ. Dobra gra w juniorach zaowocowała włączeniem do pierwszej drużyny, jednak w seniorskim Lechu Marek Mróz nie zadebiutował. Środkowy pomocnik następnie przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, jednak z powodu urazów zagrał w zaledwie trzech meczach. Kolejnym etapem w karierze Mroza było wypożyczenie do GKS-u Jastrzębie.

Przełomowym momentem w karierze Mroza były przenosiny do Resovii, gdzie niekiedy w pojedynke ciągnął grę zespołu z Rzeszowa. W ubiegłym sezonie Marek Mróz zdobył dziesięć bramek i zaliczył jedno ostatnie podanie w 28 rozegranych meczach. Dzięki temu stał się najlepszym strzelcem drużyny z Rzeszowa.

Ten 24-letni zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem, który obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Do Zagłębia Lubin przeszedł na zasadzie wolnego transferu. Według mediów nowy gracz „Miedziowych” odrzucił oferty między innymi Cracovii, Korony Kielce i Pogoni Szczecin.

- Jednym z naszych celów na letnie okienko transferowe było zakontraktowanie zawodnika na pozycję ofensywnego pomocnika. Serią udanych występów, Marek udowodnił już swoją wartość w poprzednim sezonie pierwszoligowych rozgrywek. Teraz przyjdzie czas na zaprezentowanie swoich atutów na boiskach Ekstraklasy - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

- Cieszymy się, że Marek Mróz dołączył do Zagłębia. Poszukiwaliśmy zawodnika na tę pozycję, a Marek mający za sobą udany sezon na zapleczu Ekstraklasy, był dla nas idealnym kandydatem. Znamy jego mocne strony, zdecydowanie wyróżniał się w I lidze, dlatego chcemy dać mu szansę i liczymy, że w nadchodzącym, nowym sezonie zaprezentuje się na boisku ze swojej najlepszej strony. Marek, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia - mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

– Na pewno jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ uważam, że Zagłębie jest dobrym kierunkiem pod względem rozwoju dla każdego zawodnika. Mam zamiar pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników. Chciałbym także sprawić kibicom wiele radości moimi udanymi występami w barwach Miedziowych. Myślę, że ten krok, który teraz podejmuję, jest dla mnie najbardziej optymalny. Cieszę się, że mogę wejść piętro wyżej i grać w koszulce Zagłębia – powiedział dla zaglebie.com Marek Mróz.

– Znam kilku chłopaków z szatni. Do tego grona mogę zaliczyć Kacpra Chodynę, Dawida Kurminowskiego czy Tomka Makowskiego. Rozmawiałem z Kacprem i pytałem jak Klub wygląda od środka. Wypowiadał się w samych superlatywach. Mnie to tylko utwierdziło w przekonaniu, że podjąłem właściwą decyzję – dodał pomocnik.

- Bardzo dobrze czuję się na małej przestrzeni, potrafię zdobywać tą wolną przestrzeń z piłką. Uważam, że mam również dobre podania otwierające, drybling i prowadzenie piłki - wskazałbym to jako moje najmocniejsze strony – zakończył nowy gracz „Miedziowych” opisując swój styl gry.

Witamy w Zagłębiu, Marek!

źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (2)22.06.2023 12:00
21.06.2023 18:44
guest profile picture
Witam ! Jeszcze grek i napadzior do pomocy Kurminowi i jedziemyyyy

processing comment