Potwierdziło się to, o czym w przestrzeni medialnej mówiło się od kilku dni. Drugim letnim nabytkiem Zagłębia Lubin został Szymon Kobusiński, który ostatnimi czasy występował w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

Szymon Kobusiński to 24-letni napastnik, który ostatnio występował w Puszczy Niepołomice. Wychowanek Syreny Cybinka ma za sobą udany sezon, w którym w 29 meczach zdobył dziesięć goli. W zakończonej niedawno rundzie piłkarz zdobył siedem z dziesięciu bramek.

Kobusiński pochodzi z Cybinki pod Słubicami. W przeszłości 24-letni napastnik występował chociażby w grupach juniorskich UKP oraz Falubazu Zielona Góra. Kilka sezonów temu, jako młody chłopak, miał epizod w Garbarni Kraków oraz Stali Rzeszów. Pobyt Kobusińskiego w tychże klubach nie był jednak zbyt udany, wobec czego napastnik zdecydował się na krok w tył i powrót do Lechii Zielona Góra. Okazał się to być strzałem w dziesiątkę, ponieważ dla Lechii w pół roku trafił siedemnaście razy, dzięki czemu zgłosiła się po niego Puszcza i zaproponowała angaż na zapleczu ekstraklasy.

Dobre występy Kobusińskiego w Puszczy dostrzegło Zagłębie, które wobec niesatysfakcjonującej dyspozycji Karola Podlinskiego oraz Martina Doleżala, od dłuższego czasu szuka odpowiedniego rozwiązania w ataku. 24-latek do Lubina przenosi się na zasadzie transferu gotówkowego. Lubinianie aktywowali zawartą w kontrakcie 24-latka klauzulę, która opiewała na około 200 000 złotych. Szymon Kobusiński parafował z „Miedziowymi” dwuletnią umowę z opcją prolongaty o rok.

Szymon, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia w miedziano-biało-zielonych barwach!

źródło: Własne, zaglebie.com