Jak udało nam się ustalić, bliski dołączenia do ŁKS-u Łódź jest Oliwier Sławiński. 18-latek przeszedł testy przed transferem do beniaminka ekstraklasy.

Oliwier Sławiński ma 18 lat i swego czasu zapowiadał się na klasowego zawodnika. W pewnym momencie zrobiło się o nim bardzo głośno, zaczęły się nim interesować zachodnie kluby, czego pochodzący z Tczewa młody gracz nie uniósł. Tajemnicą poliszynela było to, że do potencjału piłkarskiego nie do końca dojeżdża sfera mentalna. 

18-letni napastnik zadebiutował nawet w pierwszym zespole i w trzech spotkaniach w ekstraklasie i jednym w Pucharze Polski zaliczył 46 minut. Debiut Sławińskiego w ekstraklasie przypadł na czas, w którym Dariusz Żuraw na pozycji numer 9 miał do dyspozycji takich tuzów jak Karol Podliński czy Tomasz Zajic. Ostatnio młody gracz miał problem z wywalczeniem miejsca w kadrze meczowej II-ligowych rezerw, a jedyne minuty, jakie zbierał, to te z CLJ. W obecnym sezonie rozegrał 27 minut w jednym meczu Centralnej Ligi Juniorów.

Na pół roku przed końcem kontraktu zawodnik poszukuje nowych wyzwań i jeśli nic nie zmieni się w najbliższych dniach, to jeszcze w letnim oknie transferowym Oliwier Sławiński przeniesie się do nowego klubu na zasadzie transferu definitywnego.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)21.08.2023 08:33
W piłce ważne jest też myślenie, cierpliwość i otaczanie się odpowiednimi ludźmi. Chłopak nie blyszczy na poziomie drugiej ligi, więc oczywiście idzie do ekstraklasy, do klubu, który zaraz może wylądować w pierwszej lidze. Na naprawdę przyzwoitym poziomie talent jest tylko składową. Równie ważna jest inteligencja, pokora i pracowitość. I dlatego przeciętnnie utalentowany piłkarsko Bereszyński może pochwalić się karierą w serie A a jego bardziej utalentowani rówieśnicy kopią sobie w czwartej lidze.

Edytowano : 2023-08-21 08:34:03
processing comment
20.08.2023 21:37
Idealnym rozwiązaniem byłoby przedłużenie kontraktu i wypożyczenie. W końcu coś klubowi zawdzięcza. No, ale chłopaka ciągnie do dużego miasta. Ciekawe jaka będzie kwota transferu.

processing comment
20.08.2023 13:45
Początek jego końca jak dla mnie był w ubiegłorocznym meczu o złoto w CLJ, gdzie Pieńko pociągnął wynik, a Słowiński mimo niezłej gry przycwaniakował na karnym, którego przestrzelił. Pusty łeb. Nie wiem, czy z szansą na odmianę. Jeśli tak to przytulimy kiedyś trochę EURO za solidarity payment.
Tymczasem niezła przestroga dla wszystkich młodych aspirujących do poważnej piłki.

processing comment