Przed podopiecznymi trenera Tomasza Kozłowskiego kolejne starcie ligowe. Tym razem rywalem naszych szczypiornistów będzie Energa MKS Kalisz. Zapraszamy do zapowiedzi meczu 5. kolejki Orlen Superligi Mężczyzn.

Po czterech pierwszych kolejkach sezonu 2023/24 można wysunąć póki co jeden wniosek - lubinianie zdecydowanie lepiej czują się na wyjazdach, bowiem w dwóch starciach zdobyli 5 punktów (31:24 przeciwko KPR Legionowo oraz 27:27 k. 4:1 przeciwko Wybrzeżu Gdańsk), a we własnej hali póki co dwukrotnie to rywale byli lepsi (23:41 z Wisłą Płock oraz 27:37 z Chrobrym Głogów).

Jeśli chodzi o zespół z Kalisza, to początek sezonu jest zdecydowanie nie po ich myśli. Po drugiej kolejce trenerem MKS-u przestał być Paweł Noch, którego na tym stanowisku zastąpił Rafał Kuptel, czyli do niedawna szkoleniowiec Gwardii Opole. W pierwszych trzech spotkaniach kaliszanie odnieśli trzy porażki (19:25 z Gwardią, 22:27 z MMTS-em Kwidzyn oraz 29:40 z Iskrą Kielce). Przełamanie nadeszło w ubiegły weekend, gdy we własnej hali pokonali beniaminka z Legionowa 30:28.

Niedzielne starcie będzie miało dodatkowy wymiar sentymentalny dla obrotowego naszego zespołu, Kamila Pedryca, który przed rozpoczęciem się obecnego sezonu, przeszedł właśnie z Kalisza.

Spotkanie 5. kolejki Orlen Superligi Mężczyzn pomiędzy Zagłębiem Lubin a Energą MKS Kalisz już w niedzielę 17 września o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych szczypiornistów w lubińskiej hali RCS.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)