W poniedziałek o godzinie 18:00 zakończymy 3. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Lubinianie udadzą się do Bełchatowa, by zmierzyć się tam z Rakowem Częstochowa.

Nasz najbliższy rywal to 10. zespół PKO BP Ekstraklasy w rozgrywkach 2019/2020. Z Rakowem mierzyliśmy się trzynaście razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” pięciokrotnie. Pięć razy padał remis, a gospodarze sobotniego pojedynku zwyciężali trzykrotnie – nieco więcej o historii pojedynków napisaliśmy tutaj.

Raków Częstochowa nie zaczął tego sezonu źle. Na otwarcie rozgrywek 2020/2021 przegrał co prawda z Legią Warszawa 1:2, ale w tym pojedynku zespół trenera Marka Papszuna zaprezentował się całkiem nieźle i stołeczna drużyna gola na wagę trzech oczek zdobyła dopiero w 84. minucie. W drugim meczu Raków zagrał już nie tylko dobrze, ale także skutecznie. W wyjazdowym meczu piłkarze z Częstochowy pokonali Lechię Gdańsk 3:1.

Zagłębie Lubin do spotkania z Rakowem Częstochowa podejdzie podbudowane dwoma zwycięstwami w pierwszych dwóch meczach sezonu. I choć w potyczkach z poznańskimi Lechem i Wartą brakowało dłuższymi momentami jakości, to należy się cieszyć z tego, że po dwóch seriach gier jako jedni z niewielu mieliśmy komplet punktów.

Najlepszym strzelcem Rakowa jest w tym momencie Vladislavs Gutkovskis, który ma w dorobku dwa trafienia. Po jednym golu strzelili Patryk Kun i Marcin Cebula mają po jednym trafieniu. Nie ma jednego asystenta, który wyróżnia się na tle innych – po jednym najważniejszym podaniu mają Daniel Bartl, Peter Schwartz, Marcin Cebula i David Tijanić.

W Zagłębiu Lubin także zasługi w ofensywie rozkładają się niemal po równo pośród kilku graczy. Po jednym trafieniu mają na koncie Lubomir Guldan, Sasa Balić i Damjan Bohar. Wspomniany jako ostatni Słoweniec ma także na koncie dwie asysty. Jedno podanie, po którym padł gol, było także autorstwa Kacpra Chodyny.

W obu zespołach nie powinno być większych absencji. Jak mogliście przeczytać w naszym raporcie kartkowym – tutaj – wiemy, że na pewno nie zabraknie żadnego z piłkarzy z powodu kartek. Ewentualne nieobecności mogą być spowodowane urazami, do których doszło na treningach przed meczem.

Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila już w poniedziałek punktualnie o godzinie 18:00. Mecz będzie transmitowany w Canal+ Sport.

Przypominamy także o naszej zabawie. Zachęcamy wszystkich zarejestrowanych użytkowników do wzięcia udziału w zabawie #TyperMKS i typowania rezultatów oraz zdarzeń meczowych dotyczących pojedynku z Rakowem Częstochowa. Możliwość oddawania typów zamykamy o godzinie 17:00. Kliknij tutaj, aby przejść.