mkszaglebie.pl

Długo wyczekiwane trzy punkty za wygraną z Wisłą Płock i dwa strzelone gole zostały dopisane do dorobku Zagłębia Lubin po 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem kolejki.

10. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Piątek, 16 września 2022
18:00 PIAST GLIWICE 1:1 ŚLĄSK WROCŁAW
20:30 LEGIA WARSZAWA 3:2 MIEDŹ LEGNICA
Sobota, 17 września 2022
12:30 STAL MIELEC 0:3 WIDZEW ŁÓDŹ
15:00 LECHIA GDAŃSK 2:2 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
17:30 RAKÓW CZĘSTOCHOWA 3:0 RADOMIAK RADOM
20:00 CRACOVIA 1:1 POGOŃ SZCZECIN
Niedziela, 18 września 2022
12:30 KORONA KIELCE 1:2 GÓRNIK ZABRZE
15:00 ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1 WISŁA PŁOCK
17:30 WARTA POZNAŃ 0:1 LECH POZNAŃ

Tabela po 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2022/2023 

Poz. Drużyna M Pkt Z R P Br
1 Legia Warszawa 10 20 6 2 2 14-13
2 Raków Częstochowa 9 19 6 1 2 18-9
3 Pogoń Szczecin 10 18 5 3 2 16-11
4 Wisła Płock 10 17 5 2 3 21-12
5 Widzew Łódź 10 16 5 1 4 14-10
6 Cracovia 10 14 4 2 4 12-9
7 Lech Poznań 9 14 4 2 3 11-9
8 Radomiak Radom 10 14 4 2 4 11-13
9 Jagiellonia Białystok 10 13 3 4 3 15-12
10 Górnik Zabrze 9 13 3 4 2 14-13
11 Zagłębie Lubin 10 13 3 4 3 8-11
12 Śląsk Wrocław 10 13 3 4 3 9-13
13 Stal Mielec 10 13 4 1 5 12-17
14 Piast Gliwice 9 11 3 2 4 11-11
15 Korona Kielce 10 11 3 2 5 12-13
16 Warta Poznań 10 11 3 2 5 8-12
17 Miedź Legnica 9 5 1 2 6 11-18
18 Lechia Gdańsk 9 5 1 2 6 8-19 

Klasyfikacja strzelców po 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2022/2023  

Gole Imię i nazwisko
7 Davo (Wisła Płock)
6 Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok)
5 Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Ángelo Henríquez (Miedź Legnica), Bartosz Nowak (Górnik Zabrze 1, Raków Częstochowa 4), Rafał Wolski (Wisła Płock)
4 Maciej Domański (Stal Mielec), Flávio Paixão (Lechia Gdańsk), Jakub Łukowski (Korona Kielce), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Fabian Piasecki (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce), Kamil Wilczek (Piast Gliwice), Adam Zreľák (Warta Poznań)
3 Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Saïd Hamulic (Stal Mielec), Mikael Ishak (Lech Poznań), Ivi López (Raków Częstochowa), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Jordi Sánchez (Widzew Łódź), Michał Skóraś (Lech Poznań), Paweł Wszołek (Legia Warszawa)
2 Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Afonso Sousa (Lech Poznań), Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), Roberto Alves (Radomiak Radom), Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin), Dawid Błanik (Korona Kielce), Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Martin Doležal (Zagłębie Lubin), Erik Expósito (Śląsk Wrocław), Filipe Nascimento (Radomiak Radom), Maciej Gajos (Lechia Gdańsk), Erik Janža (Górnik Zabrze), Benjamin Källman (Cracovia), Damian Kądzior (Piast Gliwice), Marko Kolar (Wisła Płock), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Dominik Kun (Widzew Łódź), Patryk Lipski (Widzew Łódź), Patryk Makuch (Cracovia), Maurides (Radomiak Radom), Ernest Muçi (Legia Warszawa), Luciano Narsingh (Miedź Legnica), Nené (Jagiellonia Białystok), Kanji Okunuki (Górnik Zabrze), Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze), Constantin Reiner (Piast Gliwice), Kristián Vallo (Wisła Płock), Mateusz Wdowiak (Raków Częstochowa), Piotr Wlazło (Stal Mielec), Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze), Luka Zahovič (Pogoń Szczecin)
1 Rafał Adamski (Zagłębie Lubin), Afonso Sousa (Lech Poznań), Rafał Augustyniak (Legia Warszawa), Maciej Bortniczuk (Jagiellonia Białystok), Carlitos (Legia Warszawa), Chuca (Miedź Legnica), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Robert Dadok (Górnik Zabrze), Karol Danielak (Widzew Łódź), Martin Doležal (Zagłębie Lubin), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Michał Feliks (Radomiak Radom), Tornike Gaprindaszwili (Zagłębie Lubin), Daníel Leó Grétarsson (Śląsk Wrocław), Jan Grzesik (Warta Poznań), Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa), Marek Hanousek (Widzew Łódź), Mathias Hebo Rasmussen (Cracovia), Dennis Jastrzembski (Śląsk Wrocław), Richard Jensen (Górnik Zabrze), João Amaral (Lech Poznań), Mattias Johansson (Legia Warszawa), Jorge Félix (Piast Gliwice), Josué (Legia Warszawa), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Arkadiusz Kasperkiewicz (Stal Mielec), Olaf Kobacki (Miedź Legnica), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Władysław Koczerhin (Raków Częstochowa), Jewhen Konoplanka (Cracovia), Michał Kopczyński (Warta Poznań), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Mateusz Kowalski (Jagiellonia Białystok), Anton Krywociuk (Wisła Płock), Nika Kwekweskiri (Lech Poznań), Mateusz Lewandowski (Wisła Płock), Florian Loshaj (Cracovia), Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław), Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin), Santiago Naveda (Miedź Legnica), Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Patrick Olsen (Śląsk Wrocław), Kyryło Petrow (Korona Kielce), Raphael Rossi (Radomiak Radom), Lindsay Rose (Legia Warszawa), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Kacper Smoliński (Pogoń Szczecin), Deian Sorescu (Raków Częstochowa), Strátos Svárnas (Raków Częstochowa), Jakub Sypek (Widzew Łódź), Dawid Szymonowicz (Warta Poznań), Maciej Śliwa (Miedź Legnica), Kristoffer Velde (Lech Poznań), John Yeboah (Śląsk Wrocław), Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk), Maciej Żurawski (Warta Poznań).

Klasyfikacja asystentów po 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2022/2023   

  • 5 ASYST: Damian Kądzior (Piast Gliwice).
  • 4 ASYSTY: Damian Rasak (Wisła Płock).
  • 3 ASYSTY: Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Victor Garcia (Śląsk Wrocław), Erik Janża (Górnik Zabrze), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Ernest Muci (Legia Warszawa), Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Kristian Vallo (Wisła Płock), Rafał Wolski (Wisła Płock).
  • 2 ASYSTY: Michał Chrapek (Piast Gliwice), Karol Danielak (Widzew Łódź), Davo (Wisła Płock), Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Olaf Kobacki (Miedź Legnica), Dominik Kun (Widzew Łódź), Maurides (Radomiak Radom), Bartosz Nowak (Raków Częstochowa), Fabian Piasecki (Raków Częstochowa), Michal Siplak (Cracovia), Stratos Svarnas (Raków Częstochowa), Filip Szymczak (Lech Poznań), Mateusz Wdowiak (Raków Częstochowa), Paweł Wszołek (Legia Warszawa), Maciej Żurawski (Warta Poznań).
  • 1 ASYSTA: Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), Roberto Alves (Radomiak Radom), Makana Baku (Legia Warszawa), Filip Balaj (Cracovia), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Thabo Cele (Radomiak Radom), Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok), Szymon Czyż (Raków Częstochowa), Dawid Błanik (Korona Kielce), Adrian Danek (Korona Kielce), Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Cheikhou Dieng (Zagłębie Lubin), Maciej Domański (Stal Mielec), Ilkay Durmus (Lechia Gdańsk), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Dominik Furman (Wisła Płock), Jens Martin Gammelby (Miedź Legnica), Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec), Krystian Getinger (Stal Mielec), Guram Giorbelidze (Zagłębie Lubin), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Said Hamulic (Stal Mielec), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Mikael Ishak (Lech Poznań), Rafał Janicki (Górnik Zabrze), Richard Jensen (Górnik Zabrze), Josue (Legia Warszawa), Jakub Jugas (Cracovia), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Marko Kolar (Wisła Płock), Vladan Kovacević (Raków Częstochowa), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Leandro (Radomiak Radom), Mikołaj Lebedyński (Stal Mielec), Filip Lesniak (Wisła Płock), Juliusz Letniowski (Widzew Łódź), Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Luis Machado (Radomiak Radom), Niilo Maenpaa (Warta Poznań), Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin), Przemysław Maj (Stal Mielec), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Luis Mata (Pogoń Szczecin), Mateusz Matras (Stal Mielec), Konrad Matuszewski (Warta Poznań), Hubert Matynia (Miedź Legnica), Jakub Myszor (Cracovia), Luciano Narsingh (Miedź Legnica), Bojan Nastić (Jagiellonia Białystok), Nene (Jagiellonia Białystok), Fabio Nunes (Widzew Łódź), Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze), Mathias Hebo Rasmussen (Cracovia), Joel Pereira (Lech Poznań), Robert Pich (Legia Warszawa), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Michał Rakoczy (Cracovia), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Lisandro Semedo (Radomiak Radom), Oskar Sewerzyński (Korona Kielce), Jean Carlos Silva (Pogoń Szczecin), Michał Skóraś (Lech Poznań), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce), Dalibor Takac (Korona Kielce), Ernest Terpiłowski (Widzew Łódź), Kristers Tobers (Lechia Gdańsk), Grzegorz Tomasiewicz (Piast Gliwice), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Kostas Triantafyllopulos (Pogoń Szczecin), Fran Tudor (Raków Częstochowa), John Yeboah (Śląsk Wrocław), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Luka Zarandia (Korona Kielce), Mario Zebić (Korona Kielce), Paweł Zieliński (Widzew Łódź).

Zagłębie Lubin - Wisła Płock

Stadion Zagłębia 18-09-2022, 15:00
PKO BP Ekstraklasa, 10. kolejka

(2:1)
(1:1)
źródło: Własne, gol24.pl, pilkanozna.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz



KOMENTARZE (0)



Brak komentarzy!