Jak poinformował na Twitterze Marek Wachnik, dwójka zawodników Zagłębia Lubin Adam Ratajczyk i Kacper Bieszczad wróciła wcześniej do klubu ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 20. Powodem powrotu są drobne urazy. Obaj piłkarze przejdą konsultację medyczną już w Lubinie.

Dopiero po szczegółowych badaniach klub przekaże, jak poważne są urazy oraz ile potrwają absencje młodych graczy.

Kacper Bieszczad w obecnym sezonie jest rezerwowym bramkarzem w pierwszym zespole - nie rozegrał w PKO BP Ekstraklasie ani jednego meczu. Ma z kolei na koncie 5 występów w III-ligowych rezerwach, w których zachował 2 czyste konta i wpuścił 4 gole.

Adam Ratajczyk w obecnym sezonie zagrał w 7 meczach pierwszej drużyny (6 meczów PKO BP Ekstraklasa i 1 mecz Fortuna Pucharu Polski) oraz w jednym meczu III-ligowych rezerw. "Rataj", mimo, że w pierwszej drużynie licząc ligę i puchar zagrał 309 minut, jest najwięcej grającym zawodnikiem pierwszego zespołu z roczników 2001 i młodsi.

źródło: Własne, Twitter