Przerwać złą passę i przywieźć punkty z trudnego terenu | Zapowiedź: Wisła Kraków – Zagłębie Lubin

2020-11-28, 00:42
article big picture
Marcin Radziński

Ciężko mówić o tym, że nasza drużyna znajduje się w kryzysie, ale ciężko polemizować z faktami. A są one bezlitosne i wskazują, że Zagłębie Lubin nie potrafi wygrać już od czterech meczów i równo 56 dni, a w spotkaniach z beniaminkami z Mielca i Bielska-Białej zaprezentowało katastrofalną formę. Sobotnie starcie z krakowską Wisłą to idealny moment na przełamanie i powrócenie na zwycięskie tory.

Łatwo na pewno nie będzie, bo Wisła obecnie ma swoje problemy i na pewno przed Zagłębiem się nie położy. Po 10 rozegranych meczach Wisła Kraków jest na pozycji 12. i ma w dorobku 10 punktów. Na taki dorobek składają się dwa zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki. Trzy z nich miały miejsce na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Zagłębie Lubin po 10. kolejce w tabeli jest pięć pozycji nad krakowską Wisłą i jak na razie jego bilans to 4-2-4. W obecnym sezonie Zagłębie nie potrafi grać na wyjeździe, ponieważ każdą z porażek poniosło właśnie w delegacji.

W meczu Wisła Kraków – Zagłębie Lubin oba zespoły będą na tak zwanym musiku. W drużynie z Krakowa, z powodu gorszych wyników, coraz głośniej zastanawiają się nad wymienieniem trenera Artura Skowronka na jakiegoś innego kandydata, z kolei w Zagłębiu wszyscy zaczynają się martwić formą, jaką raczą nas zawodnicy w ostatnich kilku meczach. I choć w przypadku trenera Martina Seveli starcie z krakowskim zespołem na pewno nie będzie o „być, albo nie być”, tak kolejna strata punktów sprawi, że znów wszyscy związani z Zagłębiem zaczną się zastanawiać, czy drużyna i zawodnicy indywidualnie wykonali pod okiem trenera postęp.

Przeczytaj także:

Z Wisłą mierzyliśmy się 54 razy. Bilans meczów jest znacznie lepszy na korzyść Wisły. Zagłębie zwyciężało trzynastokrotnie, jedenaście razy padał remis, a „Biała Gwiazda” zdobywała komplet punktów aż 30 razy. Z „Białą Gwiazdą” ostatni raz graliśmy w 36. Kolejce sezonu 2019/2020, a więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj.

W zespole gospodarzy nie zagra na pewno Maciej Sadlok, który zmaga się z koronawirusem. Niepewny jest także występ Jakuba Błaszczykowskiego, który ma problemy ze zdrowiem. W składzie Zagłębia Lubin zabraknie na pewno Jakuba Sypka i prawdopodobnie Damiana Oko oraz Dawida Pakulskiego. Wspomniani zawodnicy walczyli lub walczą z kontuzjami. Niepewna jest także sytuacja Adama Ratajczyka oraz Sasy Zivca, którzy nie grali ostatnio. W obu zespołach po ostatnich rozczarowujących wynikach może dojść do zmian personalnych bez względu na sytuację kadrową.

Jak spotkanie się potoczy dowiemy się w sobotę późnym wieczorem. Wszystkich sympatyków „Miedziowych” zapraszamy do śledzenia relacji w naszych mediach społecznościowych oraz oglądania transmisji na żywo na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ 4K Ultra HD.

Do boju, Zagłębie!