W sobotni wieczór Zagłębie Lubin uda się do Wrocławia, aby zmierzyć się z miejscowym Śląskiem. Jak wygląda bilans spotkań obydwóch zespołów?

Bilans bezpośrednich starć obu ekip przemawia za „Miedziowymi”. Lubinianie wygrywali 20 razy, dwanaście razy padał remis, a Śląsk zgarniał komplet punktów w siedemnastu spotkaniach.

Najwyższe w historii zwycięstwo „Miedziowych” ze Śląskiem przypadło na kampanię 1992/93. W 9. serii gier ówczesnej I ligi Zagłębie rozgromiło WKS aż 7:0, a gole strzelali Daniel Dyluś (trzy), Lesław Grech, Dariusz Michaliszyn (dwie) oraz Robert Stachurski.

Bywały jednak też mecze, po których musieliśmy przełknąć gorycz wysokiej porażki. Najwyższy triumf Śląska nad lubinianami przypada z kolei na sezon 2011/12, kiedy WKS pod wodzą Oresta Lenczyka pokonał „Miedziowych” 5:1. Gole dla Śląska strzelali wtedy Cristian Omar Diaz, Piotr Ćwielong, Piotr Celeban, Johan Voskamp oraz Bojan Isailović (trafienie samobójcze). Gol honorowy dla Zagłębia Lubin z tamtego spotkania to samobój Krzysztofa Wołczka.

Jeśli chodzi o ostatnią potyczkę drużyny ze stolicy polskiej miedzi ze Śląskiem, to zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Prawdę mówiąc, tamto spotkanie prędzej zapamiętać mogliście ze znakomitej otoczki kibicowskiej stworzonej przez fanów obu zespołów, aniżeli z wydarzeń boiskowych. Na murawie Stadionu Zagłębia wiało bowiem nudą. 

Bilans derbów Dolnego Śląska

  • Zwycięstwa Zagłębia: 20
  • Remisy: 12
  • Zwycięstwa Śląska: 17
 

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Tarczyński Arena, Wrocław 28-01-2023, 20:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 18. kolejka

0:3
(0:1)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)27.01.2023 16:44
Ten klub to jest medialna padaka. 

processing comment
26.01.2023 22:26
guest profile picture
Z pewnością lepszy prywatny właściciel bo przynajmniej są jasne cele do wykonania. Ale takich inwestorów z olejem w głowie jest niewielu(wystarczy spojrzeć na Legie,Wisłe K,Miedź),w Polsce najlepiej zarządzany jest Raków może Lech częściowo-reszta to układy i kombinacje alpejskie. U nas tTez mnie wkurza wianuszek pasożytów w zarządach gdzie jedynym ich wkładem w klub jest grzanie fotela..

processing comment
26.01.2023 13:52
guest profile picture
Noo pieknie wladze klubu piekne wzmocnienia zrobiliscie powinni was wszystkich .....ac albo zmienic sponsora ktory bo kghm ma klubnw tylku i nigdy sie nic nie zmieni nigdy

processing comment