W 31. kolejce Zagłębie zremisowało u siebie z Lechią Gdańsk 2:2, wyciągając wynik z 0:2. Podopieczni Piotra Stokowca zagrali lepiej od rywala, ale przez to, że nie poprawili gry w obronie, nadal pozostają bez zwycięstwa już od wielu spotkań.

Piotr Stokowiec zdecydował się na dokonanie kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Zabrakło między innymi Jhona Chancellora, Dominika Hładuna czy Martina Dolezala. W zamian za to pojawili się Kacper Bieszczad, Aleks Ławniczak, czy Patryk Szysz na pozycji numer 9.

Celem "Miedziowych" na to spotkanie było w pierwszej kolejności nie stracić szybko bramki i niestety ta sztuka nam się nie udała. Już w 7. minucie Aleks Ławniczak skierował piłkę do własnej bramki, po tym jak po wstrzeleniu piłki przed nasze pole bramkowe niefortunnie interweniował. W tej sytuacji katastrofalnie zachowało się trio Daniel-Żubrowski-Bartolewski, którzy zostali w dziecinny sposób ograni przez młodzieżowca, Kacpra Sezonienkę. Druga bramka w meczu padła w 33. minucie spotkania. Tym razem Portugalczyk Flavio Paixao najpierw poradził sobie z Mateuszem Bartolewskim, a nastepnie z Sasą Baliciem, po czym z prawej strony zszedł do środka i skutecznie wykończył akcję precyzyjnym strzałem. Do przerwy lubinianie przegrywali 0:2.

W drugiej połowie gra naszej drużyny się poprawiła, co odzwierciedlały statystyki dotyczące przeprowadzonych ataków, czy wykonanych podań, które były zdecydowanie na naszą korzyść. Gola kontaktowego zdobyliśmy w 68. minucie. Filip Starzyński powalczył w polu karnym, podał do Patryka Szysza, który stojąc tyłem do bramki podbił sobie piłkę i uderzając półnożycami pokonał Dusana Kuciaka. W 72. minucie dwie zółte kartki, w konsekwencji czerwoną, otrzymał Piotr Stokowiec, co oznacza, że szkoleniowca zabraknie na ławce w dwóch kolejnych meczach. Gola na 2:2 zdobyliśmy w 82. minucie. Patryk Szysz odwdzięczył się Starzyńskiemu za wcześniejszą asystę i tym razem sam do niego podał, a będący na linii 16. metra "Figo" precyzyjnym i dość mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Wynik, który niewiele zmienia w kontekście walki o utrzymanie. Jedyne, co wiemy po tym meczu, to że potrafimy grać ofensywnie i z zaangażowaniem, ale charakteryzuje nas nadal żenująca skuteczność w ataku i wesołe podejście w obronie.

30 kwietnia 2022, 17:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 2:2 Lechia Gdańsk

bramki: Patryk Szysz 68, Filip Starzyński 82 - Aleks Ławniczak 7 (s), Flávio Paixão 33

Zagłębie Lubin

89. Kacper Bieszczad - 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Saša Balić (46, 15. Martin Doležal), 77. Mateusz Bartolewski - 26. Kacper Chodyna, 14. Jakub Żubrowski (71, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (90, 16. Adam Ratajczyk), 8. Łukasz Poręba, 9. Erik Daniel (71, 29. Cheikhou Dieng) - 17. Patryk Szysz.

Lechia Gdańsk

12. Dušan Kuciak - 22. Joseph Ceesay (66, 4. Kristers Tobers), 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak - 7. Maciej Gajos (82, 69. Jan Biegański), 6. Jarosław Kubicki, 99. İlkay Durmuş (82, 33. Marco Terrazzino), 28. Flávio Paixão - 79. Kacper Sezonienko (87, 76. Christian Clemens), 9. Łukasz Zwoliński (66, 20. Conrado).

żółte kartki: Żubrowski - Ceesay, Kubicki.
sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 3240.