Zagłębie II Lubin pokonało Pniówek Pawłowice 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Rafał Adamski, Jakub Sypek i Patryk Kusztal. Dzięki zwycięstwu „Miedziowi” z dorobkiem 47 oczek umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Mecz z Pniówkiem Pawłowice na żywo wspólnie trener Piotr Stokowiec, Piotr Burlikowski, Adam Buczek oraz Andrzej Turkowski.

W pierwszej połowie meczu, delikatnie rzecz ujmując, na murawie wiało nudą. To „Miedziowi” byli stroną przeważającą, ale w pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W 17. minucie piłka wpadła do bramki Pniówka, lecz sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni. Możemy domniemywać, że któryś z „Miedziowych” w momencie uderzenia znajdował się na pozycji spalonej, absorbując uwagę bramkarza. Zagłębie objęło prowadzenie w 34. minucie, kiedy to ładnie z piłką odwrócił się Rafał Adamski. 20-letni napastnik pokonał golkipera Pniówka - Bartosza Gocyka, wyprowadzając tym samym lubinian na prowadzenie. Sześć minut później w polu karnym śląskiego zespołu sfaulowany został Dawid Pakulski. Arbiter bez wahania odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Kusztal i… Gocyk obronił. Na przerwę schodziliśmy zatem z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego szybko podwyższyli wynik spotkania. W 52. minucie szybko rzut wolny rozegrał Damian Oko, z futbolówką popędził Daniel Dudziński, który podał do Jakuba Sypka, a skrzydłowy „Miedziowych” wpisał się na listę strzelców. Chwilę później było już 3:0. Jakub Sypek wyłożył na pustą bramkę Patrykowi Kusztalowi, który zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny, ustalając końcowy wynik spotkania.

Seria podopiecznych Jarosława Krzyżanowskiego wynosi obecnie piętnaście ligowych meczów bez porażki z rzędu. Dzięki zwycięstwu nad Pniówkiem „Miedziowi” umocnili się na fotelu lidera rozgrywek. Kolejne spotkanie Zagłębia II Lubin już w sobotę, 2 kwietnia. Wówczas nasi młodzi piłkarze zmierzą się z MKS-em Kluczbork.