W przedostatnim sparingu rozgrywanym podczas obozu przygotowawczego w tureckim Belek, Zagłębie Lubin pokonało 2:1 MFK Karviná - 15. drużynę czeskiej ekstraklasy. Bramki dla naszej drużyny zdobył niezawodny słoweński duet - Živec & Bohar.

reklama

Mecz z MFK Karviná rozpoczęliśmy bardzo dobrze, ponieważ już w 6. minucie spotkania objęliśmy prowadzenie. Czesi popełnili błąd przy wyprowadzaniu akcji, stracili piłkę, którą bardzo szybko rozegrali Živec, Tajti, Białek i Czerwiński. Alan zagrał do wspomnianego wcześniej Sašy Živeca, który ładnym strzałem z woleja pokonał Vladimíra Neumana. Był to jedyny gol w pierwszych 45 minutach meczu.

Drugą część meczu także rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. W 49. minucie prowadzenie podwyższył Damjan Bohar. Słoweniec dostał długie podanie na wolne pole od Lubomira Guldana, wyszedł sam na sam i bez większych problemów pokonał bramkarza czeskiego zespołu.

W 61. minucie meczu odpowiedział zespół MFK Karviná, a stracony przez nas gol był efektem nieporozumienia oraz przypadku. W polu karnym doszło do piłkarskiego Pinballa, po kilku odbiciach piłki najbardziej przytomny okazał się być Abdulrahman Taiwo, bowiem dograł do Marka Hanouska, który skierował piłkę do pustej bramki.

Mecz zakończył się ostatecznie zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Wynik mógł być wyższy, ponieważ kilku sytuacji nie udało się naszym piłkarzom wykorzystać, ale mają jeszcze kilkanaście dni na poprawę formy strzeleckiej.

27 stycznia 2020, 14:00 - Kumköy (Limak Arcadia Golf and Sport Resort)

MFK Karviná 1:2 Zagłębie Lubin

bramki: Hanousek 61 - Živec 6, Bohar 49

MFK Karviná: Vladimír Neuman - Gigli Ndefe, Eduardo Mendes, Daniel Stropek, Matúš Čonka - Petr Galuška, Vojtěch Smrž, Ondřej Lingr, Abdulrahman Taïwo, Adriel Ba Loua - Michal Petráň.

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński (53, 25. Kacper Chodyna), 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan (63, 3. Saša Balić), 55. Damian Oko - 7. Saša Živec (53, 17. Patryk Szysz), 24. Jakub Tosik (81, 6. Łukasz Soszyński), 18. Filip Starzyński, 11. Mátyás Tajti (70, 13. Dawid Pakulski), 39. Damjan Bohar - 21. Bartosz Białek.

MFK Karviná - Zagłębie Lubin

Kumköy (Limak Arcadia Golf and Sport Resort) 27-01-2020, 14:00