W próbie generalnej przed inauguracją rozgrywek PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało aż 3:0 Beroje Stara Zagora - 7. drużynę bułgarskiej ekstraklasy. Bramki dla "Miedziowych" w tym meczu zdobyli: Patryk Szysz, Filip Starzyński i Damjan Bohar.

W mecz lepiej weszli nasi rywale z Bułgarii. Grali odważnie, szybko i starali się w pierwszych minutach zdobyć gola otwierającego wynik spotkania. Mimo optycznej przewagi i kilku sytuacji, to "Miedziowi" zdobyli pierwszego gola. W 12. minucie meczu dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Patryk Szysz, w dość szczęśliwy sposób kierując futbolówkę do bramki znanego z występów w Polsce Dušana Perniša.

Po zdobyciu gola prezentowaliśmy się lepiej, ale też bez przesadnej rewelacji, bo rywal doszedł do kilku sytuacji, które albo wyjaśniali obrońcy i bramkarz, albo po których piłka minimalnie mijała naszą bramkę. Co najważniejsze jednak, nie w kluczowych momentach pierwszej części gry zachowywaliśmy chłodny umysł, dzięki czemu rywal nie potrafił znaleźć na nas sposobu.

W 43. minucie meczu z kontratakiem pomknął Bartosz Białek. Co prawda w polu karnym dał się dogonić rywalowi, ale jego zwód okazał się zbyt skomplikowany dla interweniującego zawodnika Beroje, który w tej sytuacji popełnił błąd i sfaulował młodego napastnika naszej drużyny. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Starzyński. Do przerwy prowadziliśmy 2:0.

W drugiej połowie doszło do kilku zmian w obu drużynach, a gra była bardziej wyrównana. Piłkarze Zagłębia i Beroje wypracowali kilka sytuacji, ale gol padł tylko jeden - na szczęście dla "Miedziowych". W 84. minucie meczu Damjan Bohar rozpędził się na lewej stronie, wpadł z impetem w pole karne, w którym zwiódł dwóch piłkarzy rywala, uderzył mocno po długim rogu bramki i ustalił wynik meczu na 3:0.

Mecz ostatecznie zakończył się trzybramkowym zwycięstwem podopiecznych Martina Seveli. Trzymamy kciuki, że podobna wygrana będzie miała miejsce na inaugurację rundy wiosennej!

30 stycznia 2020, 13:00 - Belek (Susesi Football Centre)

Zagłębie Lubin 3:0 Beroje Stara Zagora

bramki: Szysz 12, Starzyński 43 (k), Bohar 84

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 25. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 55. Damian Oko (74, 27. Dominik Jończy), 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 24. Jakub Tosik, 11. Mátyás Tajti (74, 6. Łukasz Soszyński), 18. Filip Starzyński (84 8. Łukasz Poręba), 39. Damjan Bohar (85, 14. Michał Bogacz) - 21. Bartosz Białek (46. 9. Rok Sirk).

Beroje Stara Zagora: (skład wyjściowy) Dušan Perniš - Milen Żelew, Teddy Mézague, Ahmed Touba, Steve Furtado, Krum Stojanow, Aleksandyr Cwetkow, Iwan Minczew, Gaius Makouta, Alioune Fall, Martin Kamburow.

Zagłębie Lubin - Beroje Stara Zagora

Belek (Susesi Football Centre) 30-01-2020, 13:00