Kacper Bieszczad zadebiutował dzisiaj w barwach Chrobrego Głogów w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Do Głogowa przyjechał obrońca tytułu - Cracovia. Goście szale zwycięstwa na swoją stronę przechylili dopiero w końcówce dogrywki.

Nasz młody bramkarz bardzo dobrze wszedł w to spotkanie. Już na samym początku pewnie złapał kilka dośrodkowań "Pasów". W dalszej części pierwszej połowie zmuszony był interweniować głównie po strzałach z dystansu, jednak pewnie łapał piłkę lub parował na rzut rożny. W końcówce tej części gry miał też trochę szczęścia. Po strzale głową jednego z zawodników Cracovii piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Druga połowa również dobrze zaczęła się dla Kacpra. Pewnie na przedpolu, pewnie na linii. Świetnie bronił trudne strzały. Przełomowym momentem był obrobiony w świetnym stylu strzał z rzutu karnego Sergiu Hanki. Kilka minut później Chrobry objął prowadzenie i od tego momentu rozpoczęła się rozpaczliwa obrona gospodarzy. W bramce dwoił się i troił Bieszczad. Zabrakło dosłownie trzech minut, aby był to wymarzony debiut. W 91. minucie po dośrodkowaniu Cracovii i strzale głową piłka zatrzymała się na poprzeczce, a przy dobitce Bieszczad nie miał nic do powiedzenia. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

W pierwszej części dogrywki Bieszczad miał niewiele pracy. Kilka razy pewnie zachowal się na przedpolu. Po przerwie miał zdecydowanie więcej do roboty. Świetnie interweniował po dwóch strzałach Wdowiaka. Skapitulować musiał przy trzeciej próbie. Z 20 metrów Wdowiak przymierzył idealnie w górny róg bramki i Bieszczad po raz drugi musiał wyciągać piłkę z szatni. Chrobry ostatecznie przegrał 1:2 i odpadł z rozgrywek o Puchar Polski.

Kacper Bieszczad może z podniesioną głową wracać do domu. Świetnie przedstawił się głogowskiej publiczności. Miejmy nadzieję, że postawę naszego bramkarza doceni też Ivan Djurdjevic i będzie na niego stawiał w rozgrywkach ligowych.

16 sierpnia 2020, 17:30 - Głogów (stadion GOS)

Chrobry Głogów 1:2 pd. Cracovia

bramki: Ilków-Gołąb 80 - Râpă 90, Wdowiak 118

Chrobry: 25. Kacper Bieszczad - 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Práznovský, 24. Kamil Juraszek, 6. Jarosław Ratajczak - 77. Dominik Piła (77, 9. Adam Antochów), 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj (67, 32. Przemysław Stolc), 10. Maksymilian Banaszewski (77, 87. Damian Piotrowski), 19. Marcel Ziemann (67, 7. Patryk Bryła) - 99. Damian Kowalczyk (61, 11. Mikołaj Lebedyński).

Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka (106, 8. Milan Dimun) - 11. Mateusz Wdowiak, 13. Radosław Kanach (40, 25. Michał Rakoczy; 106, 77. Sebastian Strózik), 22. Florian Loshaj (86, 3. Michal Sipľak), 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca - 9. Marcos Álvarez (71, 7. Rivaldinho).

żółte kartki: Ilków-Gołąb, Bryła, Juraszek - Hanca.
czerwona kartka: Michał Ilków-Gołąb (96. minuta, Chrobry, za drugą żółtą).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

W 67. minucie Sergiu Hanca (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Bieszczad obronił).

źródło: Własne, 90minut.pl