Jak udało się nam ustalić, Tomasz Pieńko przedłuży kontrakt z Zagłębiem Lubin. Nowa umowa 19-letniego ofensywnego pomocnika obowiązywała będzie do 30 czerwca 2026 roku.

W bieżącym sezonie Tomasz Pieńko wystąpił w sześciu ligowych spotkaniach. 19-latek dwukrotnie wychodził przy tym na murawę w podstawowym składzie zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika, a cztery razy pojawiał się na placu gry z ławki rezerwowych.

Przedłużenie kontraktu z Tomaszem Pieńką było od dłuższego czasu jednym z priorytetów Zagłębia Lubin. Poprzednia umowa utalentowanego wychowanka "Miedziowych" obowiązywała do końca czerwca przyszłego roku.

W ostatnich dniach włodarzom lubińskiego klubu udało się dojść do porozumienia z zawodnikiem. Z naszych informacji wynika, że Pieńko parafuje z Zagłębiem nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Aktualizacja: Klub poinformował o godzinie 16:00 o przedłużeniu kontraktu z Tomkiem do końca sezonu 2025/2026.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (7)01.09.2023 20:42
Trzeba zacząć na Tomka stawiać. Tak konkretnie. Powinien dostać sygnał - chcemy żebyś był liderem. Nie widzę powodu dlaczego ma przegrywać rywalizację z Boharem czy Gaprindaszwilim, którzy pokazali się dotychczas raczej ze słabej strony. Będzie miał wahania formy? Większych od Chodyny to chyba nie można mieć ;) Wystarczy czasem jeden jego przebłysk przez cały mecz, żeby wygrać. Czekam na wiele pięknych chwil i bramek Pieńki w Zagłębiu. 

processing comment
01.09.2023 18:10
guest profile picture
mykysy (Gość)
Super. Lubie  jego  grę  jest  niekonwencjonalna  i  robi  różnice. Szkoda  tylko  że  przy  lepszej  ofercie  Burlikowski  szybciutko  go  sprzeda  a  nam  zostanie  oglądać  popisy  Nalepy  Kopacza  Makowskiego  z  Dąbrowskim  i  strzelcem  bramek  Wozniakiem  na  chyba  że  wezmą  się  w  garść  i  nas  mile  zaskoczą....

processing comment
01.09.2023 17:32
skoro na niego stawialiśmy i zawsze dawał i daje z siebie co może to bardzo dobra wiadomość, tak własnie trzeba trzeba postepować z zawodnikami którzy rokują na przyszłóść i utorzsamiają się z klubem, bo takich młodych co tylko kożystali z okazji ogrywania się po czym szybko uciekali albo za darmo albo za frytki już mieliśmy, z drugiej strony widać ,że chlopak ma poukładane w głowie i nie da sobie mącić glowy managerami, którzy opowiadają bajki co można mieć za granicą, mądra decyzja ,by cokolwiek osiągnąć za granicą trzeba najpierw ekstraklasę mieć w palcu ,teraz wszystko w głowie i nogach Tomasza, zna swoje zalety i słabośći najlepiej ,wiec czas na jeszcze cięższą pracę nad samym sobą i inwestowania w swoje umiejętności oby tylko nie zabrakło zdrowia. Przy mądrym prowadzeniu swojej kariery z każdego klubu można się wybić na zagranicę jeszcze przyjdzie czasm na dzień dzisiejszy  doskonalić to co dobre i poprawiać to co słabsze w Polsce. Lepiej zainwestować w porządnego personalnego trenera niż managera opowiadającego bajki  Powodzenia Tomasz

processing comment
01.09.2023 17:14
Kapitalna informacja, bo wiadomo już zakusy choćby Rakowa na niego były.
 
Zawodnik robiący różnicę, a tacy są dla Zagłębia bezcenni.
Krótko mówiąc, pomimo że obecnie jest zmiennikiem to jest tym graczem dla którego ludzie przychodzą na stadion.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że zrobi wielką karierę i jak sprzedamy to za dużą kasę do mocnej ligi. Natomiast teraz niech gra ku chwale Zagłębia.
 
Fajny filmik okolicznościowy na oficjalnym koncie twiterowym Zagłębia: https://twitter.com/i/status/1697613809257525662
 

Edytowano : 2023-09-01 17:17:01
processing comment
01.09.2023 17:07
Jeśli to nie tajemnica, to jaka jest klauzula wykupu?
 

processing comment
01.09.2023 16:37
Bardzo dobra informacja

processing comment
01.09.2023 15:39
guest profile picture
Wiesiek (Gość)
Coś Pięknego :) już mam udany rok :) Pozdro Pieńko Pan Piłkarz 

processing comment