W drugim meczu sparingowym rozgrywanym podczas obozu przygotowawczego w tureckim Belek, Zagłębie Lubin pokonało aż 3:0 rumuńską drużynę CS Universitatea Craiova. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Rok Sirk, Filip Starzyński oraz Patryk Szysz.

Początek meczu był dość wyrównany i żadna z ekip nie stworzyła dogodnych sytuacji pod bramką rywala.

Strzelanie rozpoczęliśmy w 23. minucie spotkania. Damian Oko dograł do Damjana Bohara, ten urwał się i uciekł w pole karne, następnie uderzył na bramkę, golkiper sparował piłkę wprost pod nogi Roka Sirka, który w zimną krwią zdobył gola. Zdobycz bramkowa korzystnie podziałała na lubinian, którzy operowali piłką z większą swobodą.

Drugi gol padł zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu. Matyas Tajti zagrał bardzo ładną, otwierającą piłkę do Kacpra Chodyny, ten podał do nadbiegającego Filipa Starzyńskiego, który się nie pomylił i podwyższył prowadzenie.

Trafienie numer trzy udało się zaliczyć na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Piłka została dośrodkowana w pole karne, Patryk Szysz złożył się imponująco do strzału i nożycami pokonał rumuńskiego bramkarza, ustalając tym samym wynik meczu.

23 stycznia 2020, 14:00 - Belek (Limak Arcadia Golf and Sport Resort)

Zagłębie Lubin 3:0 Universitatea Craiova

bramki: Sirk 23, Starzyński 49, Szysz 81

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 25. Kacper Chodyna (64, 44. Alan Czerwiński), 2. Bartosz Kopacz (64, 27. Dominik Jończy), 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko (46, 14. Michał Bogacz) - 7. Saša Živec (64, 21. Bartosz Białek), 6. Łukasz Soszyński (64, 17. Patryk Szysz), 11. Mátyás Tajti, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 9. Rok Sirk (64, 29. Olaf Nowak).

Universitatea Craiova: (skład wyjściowy) 1. Laurențiu Popescu - 18. Ștefan Vlădoiu, 33. Mihai Bălașa, 2. Tiago Ferreira, 30. Alexandru Mățel - 22. Cristian Bărbuț, 21. Antoni Iwanow, 34. Ionuț Popescu, 37. Marian Danciu, 38. Luis Nițu - 20. Jovan Marković.

żółte kartki: Tajti, Guldan - Bărbuț.

źródło: zaglebie.com/90minut.pl