W piątek 4 września, podczas przerwy na kadrę, Zagłębie Lubin rozegra mecz kontrolny z Chrobrym Głogów. Spotkanie odbędzie się w Lubinie o godzinie 11:00.

Chrobry Głogów to zespół grający w Fortuna 1. Lidze. Po 1. kolejce głogowianie mają na swoim koncie jeden punkt i zajmują 8. miejsce w tabeli. Na inaugurację rozgrywek zremisowali 1:1 na swoim terenie ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy - Koroną Kielce. 90 minut we wspomnianym meczu rozegrał Kacper Bieszczad, golkiper "Miedziowych", który od tego sezonu gra dla Chrobrego na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Po meczu z Wartą Poznań trener Martin Sevela zapowiedział, że z Chrobrym wystąpią ci piłkarze, którzy w Fortuna Pucharze Polski oraz pierwszych dwóch kolejka PKO BP Ekstraklasy nie grali za wiele. Są to m.in. Konrad Forenc, Soren Reese, Lorenco Simic, Mateusz Bartolewski, Jakub Żubrowski czy Rok Sirk.