Nie milkną jeszcze echa poniedziałkowego blamażu Zagłębia w starciu z Wisłą Kraków. Niestety wydarzyło się to, co zapowiadały wyniki i gra w sparingach podczas okresu przygotowawczego. Okazja do zrehabilitowania się już w piątek, kiedy na inaugurację 2. kolejki sezonu 2021/22 "Miedziowi" podejmą beniaminka – Górnika Łęczna.

Biorąc pod uwagę, to co dotychczas działo się podczas trwającego okienka transferowego, w grze Zagłębia w meczu z Wisłą nie spodziewaliśmy się fajerwerków. Oczekiwaliśmy natomiast walki, której niestety zabrakło… Niezłe pierwsze minut, podczas których podyktowano dość kuriozalny rzut karny na Adamie Ratajczyku to wszystko, co byli nam wstanie tego dnia zaproponować lubinianie. "Miedziowi" autentycznie wyglądali jak drużyna, która przez znaczną część przygotowań nie miała trenera. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, sytuacja jest nienajlepsza, natomiast dopiero co zainaugurowaliśmy sezon. Szybko, bo już w piątkowy wieczór nadejdzie okazja do rehabilitacji. Pozostaje liczyć, że lubinianie wyciągną szereg wniosków, gdyż ich poniedziałkowa postawa nie ma prawa się już powtórzyć. Ciężko krytykować jednak Dariusz Żurawia, który otrzymał ekstremalnie mało czasu na przygotowanie zespołu na grę pod własne dyktando. Daleko idące wnioski, tyczące się tego szkoleniowca wyciągnąć będziemy mogli dopiero za jakiś czas, kiedy widoczne będą jakiekolwiek efekty pracy Żurawia w Lubinie.

A co słychać w Górniku? Droga Łęcznian do powrotu do elity była nieco wyboista. W poprzednim sezonie rzutem na taśmę znaleźli się na lokacie, która premiowała grę w barażach o awans. Tam najpierw pokonali GKS Tychy, a następnie wyższość zespołu z województwa lubelskiego musiał uznać Łódzkiego Klubu Sportowego.

Włodarze beniaminka nie próżnowali na rynku transferowym. Sprowadzili do tej pory pięciu piłkarzy, spośród których dwóch kibice Zagłębia pamiętają zapewne bardzo dobrze. Mowa oczywiście o obrońcach – Bartoszu Rymaniaku i Danielu Dziwnielu. Ten pierwszy reprezentował miedziowe barwy przez sześć lat, a Lubin opuścił po spadku do I ligi, w 2014 roku. Daniel Dziwniel występował w naszym klubie przez trzy lata. Z Zagłębia odszedł w lipcu 2019 roku. Przed tym meczem przeprowadziliśmy krótką rozmowę z „Dziwnym”, którą przeczytacie pod innym adresem.

W 1. serii gier naprzeciw „Zielono-Czarnych” stanęła Cracovia. Pomimo że nasi najbliżsi rywale jako pierwsi objęli prowadzenie, to Cracovia zdołała wyrównać i inauguracyjne spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Łęcznianie potrafili napsuć sporo krwi krakowianom, dlatego piłkarze Zagłębia będą musi podejść do tego spotkania skupienie, nie lekceważąc beniaminka.

Historia przemawia za "Miedziowymi". Łącznie z lubelskim zespołem rywalizowaliśmy piętnastokrotnie, z czego siedem razy wychodziliśmy z tych potyczek zwycięsko. Górnik zdobywał komplet punktów pięciokrotnie, trzy razy padał też remis. Więcej o historii spotkań obydwóch ekip możecie przeczytać klikając tutaj.

Arbitrem meczu inaugurującego 2. kolejkę gier będzie Sebastian Krasny, który ostatnie spotkanie z udziałem Miedziowych prowadził dość dawno, bowiem w 2015 roku. A była to przegrana przez lubinian potyczka z Jagiellonią Białystok (0:2). Pełną obsadę sędziowską tego spotkania możecie sprawdzić tutaj.

Oczywiście przed piątkowym meczem trwa nasza zabawa #TyperMKS. Wszystkich kibiców zapraszamy do oddawania swoich typów. Typować możecie punktualnie do godziny rozpoczęcia spotkania, o czym więcej dowiecie się klikając tutaj.

Czy Dariusz Żuraw zdoła tchnąć ducha w rozbity zespół? Czy może Miedziowi zaprezentują się tak samo słabo jak w Krakowie? Przed meczem nie sposób ferować wyroków, natomiast liczymy, że nasi piłkarze zdołają powalczą o pełną pulę w starciu z beniaminkiem, tak by już na początku sezonu, sytuacja nie zaczęła kreować się na nieciekawą…

Tylko zwycięstwo!

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna