mkszaglebie.pl

Decyzją zarządu PZPN, po zapoznaniu się z raportem Rzecznika Dyscyplinarnego oraz prawomocnymi wyrokami wrocławskiego sądu, Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski został pozbawiony Pucharu Polski za sezon 2004/2005. Tytuł nie przypadnie naszej drużynie.

Pełna treść uchwały

Uchwała nr VII/117 z dnia 2 września 2020 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie pozbawienia przez Polski Związek Piłki Nożnej klubu Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005.

§ 1


Działając na podstawie Art. 36 § 1 pkt 25) Statutu PZPN, Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, po zapoznaniu się z Raportem Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN z dnia 28 sierpnia 2020 r. oraz prawomocnymi wyrokami:

1. Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieście we Wrocławiu w Wydziale V Karnym z dnia 6 czerwca 2019 r. w sprawie sygn. akt V K 766/16; i

2. Sądu Okręgowego we Wrocławiu w Wydziale IV Karnym Odwoławczym z dnia 30 lipca 2020 r. w sprawie sygn. akt IV Ka 146/20 – na wniosek Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, postanawia pozbawić klub Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005, przy jednoczesnym nie przyznawaniu tego tytułu innej drużynie.

§ 2

Stosownie do postanowień Art. 9 Statutu PZPN, w związku z Art. 12 § 1 pkt 3) Statutu PZPN, pozbawienie klubu Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005 stanowi realizację uprawnienia statutowego PZPN do podejmowania działań zmierzających do zapewnienia realizacji reguł fair play oraz uczciwej rywalizacji sportowej

w sytuacji, gdy fakt zjawiska oszustwa sportowego, związanego ze zdobyciem tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005 wynika z prawomocnego orzeczenia sądu powszechnego wydanego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 3

Niniejsza Uchwała obowiązuje od dnia uchwalenia i stanowi podstawę do dokonania stosownych zmian w annałach historii polskiej piłki nożnej.

źródło: pzpn.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)04.09.2020 09:26
Sory Janek, klub jest spozniony ze swoją aktywnością co najmniej o miesiąc. Sobie prawnicy mogą teraz analizować. Był czas, żeby się odpowiednio komunikować z PZPN i nami kibicami. Mogę się zalożyc, ze nic już nie wskoramy. Teraz to robienie z nas kretynów. Powodzenia.
03.09.2020 19:01
Panowie rozumiem nasze wkurwi...e w tym temacie, ale proponowałbym trochę spokoju. Co jak co, ale wydaję mi się, że te decyzja PZPN-u jest w tej chwili analizowana przez klubowych prawników i wkrótce wydamy jakieś oświadczenie. Mam nadzieję, że się tym "leśnym dziadkom" postawimy i będziemy się domagać innego rozwiązania. Skoro udowodnino korupcję Groclinowi to chyba oczywiste, że puchar powinien być przyznamy naszemu klubowi
03.09.2020 18:01
Zachowujesz sie jak adokat PZPNu, bo wypowiadasz sie jakbys mial pewnosc czym sie kierowano przy podejmowaniu decyzji. Ja jakos nigdzie tego nie znalazlem. Poza tym te argumenty pokazują niekonsekwencję Twojego rozumowania. Tam gdzie kupczylismy dostalismy karę, koniec kropka. Mieszanie do tego PP to zwykla insunuacja i nie wiem ile zlej woli potrzeba, zeby brnac w ten kierunek. Wlasnie na tym polega obrona wlasnej godnosci, ze nie dajesz sobie wmowić win, ktorych nie popelniles.
03.09.2020 16:47
Nie zrozumiałeś tego o czym piszę. Ja nie insynuuję, że kupczyliśmy. Kupczyliśmy i dostaliśmy za to karę 2008 r. degradacja o jedną klasę rozgrywkową. Dodatkowo w 2012 r. -3 punkty i 300tyś.
Nie płaczę z tego powodu. Było minęło.
W kwestii Cracovi – to nie ona o swoje walczyła, tylko ludzie którzy kupczyli migali się od sprawiedliwości przed sądem. Zagłębie dobrowolnie poddało się karze i rozliczyła się tak, że pozbyli się w klubu wszystkich osób umoczonych w korupcji i taka jest różnica między tymi klubami.
Ty natomiast piszesz tak jak byś pochwalał miganie się od odpowiedzialności. 2005/2006 to czasy korupcyjne i z tego okresu mamy jako Zagłębie udowodnione kupczenie więc rozumiem powód dlaczego ten wazon będzie stał w PZPN.
Jak Twoim zdaniem by wygląda odebranie cukierka niegrzecznemu dziecku i podarowanie go innemu które też przed chwilą było niegrzeczne ?
Dumny będę gdy klub któremu kibicuję już od ponad 30 lat zdobędzie puchar w czystej grze z uczciwym sędziowaniem i nie mam zamiaru płakać o to że nie ma tego wazonika co zabrali go Groclinowi. Trzeba mieć trochę honoru i ambicji.
03.09.2020 15:26
Przy zielonym stoliku to w ostatnim sezonie przyznano awans jednocześnie Motorowi i Hutnikowi. Dostrzegasz różnicę? Przecież tu sprawa jest czysta i ewidetna. Dwumecz przegraliśmy minimalnie, bo przeciwnik posiłkował się czynami zabronionymi. Wszystkie zarzuty się uprawomocniły po latach i jedynie niezalezni dziennikarze o tym glosno mówili. Zagłębie nie zająknęlo się ani słowem. Twoje insynuacje o tym, że wtedy coś kupowalismy są najzwyczajniej niepoważne i tylko rozgrzeszają niekompetencje ludzi, ktorzy powinni reprezentowac interes klubu.

Piszesz to co piszesz i jednoczesnie płaczesz, ze Cracovia, mimo korupcji potrafi walczyc o swoje. To zupełny brak konsekwencji. Faktem jest, ze my nawet w roli ofiary nie potrafimy się upomnieć o coś co jest oczywiste.
03.09.2020 13:57
W mojej ocenie na dziś jest to przy zielonym stoliku. Tego typu rzeczy nie powinny wychodzić po nastu latach. Wstyd by mi było chwalić się pucharem przyznanym za 2004/2005 bo ktoś w wyniku działań korupcyjnych go uzyskał. Pamiętaj że Zagłębie tez w tamtych czasach kupczyło meczami co został o udowodnione i klub przyznał się do zarzutów. Pewnie to waży na tym, że puchar aktualnie wyląduje w gablocie w PZPN i nie zostanie nikomu przekazany. To były chore czasy.
Na dziś bardziej boli mnie to, że my byliśmy zdegradowani za mecz z Cracovią a Cracovia po 15 latach od przewiny dostaje -5 pkt.
03.09.2020 13:25
Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy, przy jakim zielonym stoliku? Dla niekompetentnych gogusi pracująych w klubie i młodych kibiców przypominam. Zagłębie Lubin jeden mecz przegrało w finale, drugi mecz wygrało. Ten mecz przegrany był skręcony. Już nawet pomijam, że w drugim meczu sędzia wyczyniał cuda i wyglądało to tak, jakby robił wiele, aby Zagłębie nie doprowadziło do dogrywki. Podsumowując, jeden z dwoch meczów wygraliśmy, ten przegrany został skręcony przez Grodzisk. Gdzie tu więc logika?

Zbyt wiele lat bezpodstawnie jezdzono po Zagłębiu, byli rowni i rowniejsi, zjawisko korupcji masowe, a nas traktowano jak popychadlo. Degradacje, wieloletnie niszczenie wizerunku, upokorzenia. Jak przychodzi co do czego to się nawet o coś co oczywiste nie potrafimy upomnieć. Nic mnie tak nie wkurza jak gadanie, ze w sumie nie bylo co sie wychylać, bo jakis zielony stolik. To są bzdury. Cracovia potrafiła walczyć o swoje i jeden z najwiekszych z udokumentowanych procederow korupcyjnych zamienila na - 5 punktow i potrącenie z nagrody za PP. Ale to akurat wymaga minimum kompterencji i zaangażowania. U nas nie bylo ani jednego, ani drugiego. Nikt nie kiwnął palcem i to jest skandal.

I co dziwi tym bardziej:

Artur Jankowski - "W latach 2012-2020 przez dwie kadencje był członkiem Komisji Rewizyjnej PZPN. W przeszłości pracował jako wiceprezes Śląskiego ZPN-u, obecnie jest członkiem zarządu tej instytucji."

Więc ja się jeszcze raz pytam, o co tu chodzi?
03.09.2020 12:34
Niestety, jak by nie patrzeć żaden wazon zdobyty przy zielonym stoliku nie jest powodem do dumy. PZPN wziąłby się za jakość sędziowania zamiast zaprzątać sobie głowę tematami z archiwum.
02.09.2020 19:00
Popieram komentarze. To co wyprawia Jankowski to szczyt bezczelnosci, nawet pisma nie napisał do PZPN odnośnie pucharu Polski. W dupie ma klub, miasto, i nas kibiców. Zamiast Swierczoka ściąga nam mraza, zamiast młyńskiego ściąga Bednarczyka. Kiedy wróci normalność w Zagłębiu gdzie każdemu zależy na wyniku a nie tylko na kasie? Pamiętacie Prezesa Pietryszyna - zadziałał aby był stadion zrobił mistrza Polski a drużyna dosłownie gryzła trawę jak np. w Warszawie. WZL.
02.09.2020 16:50
To jest jedna z największych kompromitacji klubu od dekady. Pokazuje calość patologii i nieudacznictwa.Niech mi ktoś powie wprost jakim cudem My tego pucharu nie mamy? Ciężko w ogole wytłumaczyć to co się stało. To jest niepojetę. Zostaliśmy oszukani, a naszego imienia bronili jedynie niezalezni dziennikarze. Nikt z klubu czy środowiska lokalnego się nie pofatygowal, by palcem kiwnąc. Od miesiąca prosiłem i apelowalem, ze sie rozstrzygają sprawy skręconego finału PP z 2005 roku. Nie zrobiono nic.

Po co Zagłębie Lubin istnieje? To jest społeczka do dojenia przez cwaniaków. Nic pondato. PO czy PIS dokladnie to samo. Ludzie, ktorzy doprowadzili do tego stanu rzeczy powinni byc opluwani na ulicy. Tylko w sumie kto ma w nich pluć? Malo kogo już klub interesuje.
02.09.2020 15:48
Napiszę krótko-Dyskobolia zawiniła Zagłębie ukarane.Klub milczy ale to w sumie nic dziwnego jak klubem rządzi ekipa powiązana tylko ekonomicznie.Dzisiaj Lubin jutro inne miasto byle kasa się zgadała.
Krzywdzili nas sędziowie(patrz niewydrukowana tabela Weszło),w mediach jak korupcja to tylko Zagłębie,a PZPN niby karze Groclin a po czterech literach dostajemy my a w Lubinie cisza.
Kompromitacja !