W piątkowy wieczór Zagłębie Lubin zmierzy się z Radomiakiem. Tradycyjnie przypominamy pierwsze i ostatnie spotkania obu zespołów, a także bilans, który w tym wypadku przemawia za „Miedziowymi”.

Zagłębie Lubin rywalizowało z Radomiakiem zaledwie trzykrotnie. Dwie pierwsze potyczki miały miejsce w sezonie 1988/89. Wówczas, podobnie do radomian, braliśmy udział w rozgrywkach ówczesnej II ligi grupy zachodniej. W rundzie jesiennej „Miedziowi” pokonali zespół z województwa mazowieckiego 4:1, natomiast w rewanżu zwyciężyliśmy 3:1.

Z kolei ostatnie starcie lubinian z Radomiakiem odbyło się 22 listopada zeszłego roku. Wtedy pełną pulę zgarnęli ówcześni podopieczni Dariusza Banasika, którzy wygrali 2:0 po bramkach Raphaela Rossiego oraz Karola Angielskiego. Co więcej, w 48. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Filip Starzyński. Tamto spotkanie możecie pamiętać także z czerwonej kartki, którą otrzymał rezerwowy, Sasa Balić, a po której w sieci zawrzało. Czarnogórzec został potem ukarany zawieszeniem przez Komisję Ligi.

Bilans Zagłębie - Radomiak

  • Zwycięstwa Zagłębia: 2.
  • Remisy: 0.
  • Zwycięstwa Radomiaka: 1.

Radomiak Radom - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 06-05-2022, 18:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - Kolejka - 32

1:6
(0:3)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)