Według informacji Sebastiana Staszewskiego z Interii, działacze Zagłębia Lubin kontaktowali się z przedstawicielami obrońcy Jarosława Jacha.

Na razie brakuje konkretów w tej sprawie, ale wspomniany dziennikarz już w swoim wpisie na Twitterze wspomniał, że nasz klub nie jest jedynym, który pytał o Jacha. Oprócz "Miedziowych", 28-latkiem interesuje się również Widzew Łódź, a także kluby z Węgier i Turcji.

Dla Jacha byłby to powrót do "Miedziowych" po 4,5 roku. W sumie dla naszej drużyny rozegrał 78 meczów, zdobył w nich 4 bramki. Choć do Crystal Palace przeszedł za niezłe pieniądze, to nie otrzymał w angielskim klubie taryfy ulgowej i bardzo trudno było mu wywalczyć miejsce w kadrze meczowej. W zespole z Londynu wystąpił tylko raz w EFL CUP i raz znalazł się na ławce rezerwowych. Do tego sześciokrotnie zagrał dla drugiego zespołu Crystal Palace. Podczas pobytu w tej drużynie był kilkukrotnie wypożyczany - do Fortuny Sittard (3 mecze), Caykur Rizespor (9 meczów, 1 gol), FC Sheriff Tyraspol (20 meczów) i Raków Częchowa (39 mecżów, 3 gole, 3 asysty).

28-letni środkowy obrońca jest do pozyskania na zasadzie wolnego transferu, bowiem 30 czerwca wygaśnie jego umowa z londyńskim Crystal Palace.

źródło: Twitter

07.06.22 16:45
guest profile picture
W Polsce przepis na solidną drużynę jest prosty jak drut. Solidna obrona z mocnymi łokciami, biegający szybko pomocnicy i w miarę ogarniety Hiszpan z 3 Division w napadzie.(nie mylić z Hiszpańskim vide Angielskim) Tylko tyle i aż tyle. w 90% taki układ się sprawdza w nasze Eklapie, ale nasze orły działające w ZL chcą odkrywać koło na nowo. Nie wiem czy liczą na Nobla czy jakąś inną nagrodę pocieszenia.

04.06.22 14:12
Myślę, że to tylko plotka medialna. Jach chciał z Lubina jak najszybciej wyjechać i nie sądzę żeby chciał wracać. W zasadzie od transferu do Crystal Palace nie grał poważnie w piłkę poza epizodem w Mołdawii (14 meczy) i Rakowie (24 mecze). Chłop ma 28 lat i najważniejsze dla rozwoju lata spędził w rezerwach lub na ławce.

Co do samej polityki transferowej klubu to niestety w obecnej sytuacji Zagłębie musi szukać okazji za granicą lub brać wyróżniających się graczy z niższych lig. Kupować kogo chcemy to będziemy jak zrobimy kilka transferów za miliony euro. Ale czy to źle? Niekoniecznie. Po pierwsze uczy racjonalności działań, dłuższego planowania. Po drugie taki model się może sprawdzić wystarczy spojrzeć na Raków i skąd przyszli np. Ivi Lopez, Ben Lederman albo Piątowski (wyciągnięty z naszych rezerw). Nasze najlepsze strzały transferowe to też większości gracze nieoczywiści jak Szysz, Czerwiński, Świerczok. Tylko wszystko jak zawsze rozbija się o profesjonalizm. osób zarządzających.

04.06.22 13:58
guest profile picture
WON. We lbie siano, sam mowil ze nie chce wracac, takze stanowcze Spierdalay! Beztalencie

04.06.22 10:52
Dziwie się że taki temat w ogóle jest mam nadzieje że to nieprawda. To ma być budowanie drużyny??

03.06.22 23:19
guest profile picture
Skoro ściągamy byłych graczy to może Kuba Świerczok?

03.06.22 22:59
Dlaczego my znow jako zaglebie wpadamy w minimalizm. Znowu goscie za pare zlociszy znowu wolni zawodnicy i tak bedzie zawsze ?????????? No przeciez to juz bylo przerabiane dlaczego klub zadawala sie srednia lub byle czym ?????????? Najpierw gadanie ze koniec z woda z cieplego kranu i bylejakoscia a tu znowu kurw.......a to samo jak bylo jest teraz

03.06.22 22:36
Niech idzie do Widzewa. Grając w Rakowie wypowiadał się, że nie wróci do Zaglebie to niech będzie konsekwetny.

03.06.22 22:04
Jestem na nie temu transferowi. Jesli by chcial przyjsc do zaglebia ktore go wypromowalo to nie poszedlby do rakowa a tak niech idzie do kebabow.

03.06.22 21:52
Pusty łeb, słaby mental, pełen portfel.

Co może pójść nie tak ?

Już wolę takiego Kobusińskiego, niż gościa co będzie rozwalał drużynę od środka, zwłaszcza że przez rok prawie nie grał.

03.06.22 21:20
Lubin za mały na jego ego. Treningi olewał.

03.06.22 20:25
Osobiscie nie sadze by chcialby do nas przyjsc.

Jesli potwierdza sie plotki o przejeciy slaska przez arabow to pewnie tam trafi.

Od zawsze byl "miastowy", podobno grajac w ZL dojezdzal z Wroclawia.

*

Swoja droga ciekawie jak sie prezentuje po dlugim okresie przyspawania do lawki...