Zagłębie Lubin rozgląda się uważnie za bramkarzem, który mógłby zastąpić przymierzanego do Legii Warszawa Dominika Hładuna. W gronie obserwowanych golkiperów są przedstawiciele Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Wisły Kraków.

Pierwszym z kandydatów do zastąpienia Dominika Hładuna jest Tomasz Loska. To 24-letni wychowanek Gwarka Ornontowice, obecnie bramkarz Górnika Zabrze, który występuje na wypożyczeniu w Bruk-Bet Termalice Nieciecza - 10. drużyny Fortuna 1. Ligi. Swego czasu Loska uchodził za spory talent, ale od kilku sezonów jego dyspozycja nie należy do najlepszych, przez co stracił miejsce w składzie drużyny z Zabrza. W Niecieczy gra od 30 stycznia 2020 roku, do tej pory wystąpił w I-ligowcu pięciokrotnie, wpuszczając sześć bramek i zachowując dwa czyste. Do dorobku 24-latka z tego sezonu należy także doliczyć 7 meczów w III-ligowych rezerwach Górnika Zabrze (5 wpuszczonych bramek, 2 czyste konta). Po zakończeniu sezonu ten golkiper powróci zapewne z Niecieczy do Zabrza. Jego kontrakt w Górniku wygasa 30.06.2021.

Drugim zawodnikiem obserwowanym przez "Miedziowych" jest Mateusz Lis. 23-latek jest wychowankiem Lechii Zielona Góra, a w przeszłości występował także w Lechi Poznań, Podbeskidziu Bielsko Biała, Miedzi Legnica i Rakowa Częstochowa. Od 2018 roku broni barw Wisły Kraków, jednak w obecnym sezonie licznik jego występów zatrzymał się na zaledwie jednym spotkaniu - mowa o przegranym przez Wisłę 1:2 pojedynku Totolotek Pucharu Polski z II-ligowymi Błękitnymi Stargard. Kontrakt Lisa także wygasa 30.06.2021.

Więcej na temat transferów na pozycję bramkarza dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych tygodni.