Strzelec jedynego gola w meczu z Cracovią - Łukasz Łakomy - podsumował jego przebieg.

Łukasz Łakomy (pomocnik Zagłebia Lubin)

- Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Szczególnie w ataku, ponieważ w obronie dobrze reagowaliśmy. Cracovia jeżeli już uderzała, to głównie z dystansu i nie zagrażało to Sokratisowi. W drugiej połowie wyszła odmieniona drużyna i przede wszystkim odważniejsza. Pokazaliśmy to co potrafimy najlepiej – utrzymywaliśmy się przy piłce, kreowaliśmy sytuacje i byliśmy agresywni w odbiorze, a tego nam w pierwszej części spotkania zabrakło. Może nie jestem demonem prędkości, ale ruszyłem do kontrataku. Widziałem, że Tomek zejdzie do środka, bo bardzo często tak robi. Dograł idealnie do Chodynki, ten zabrał się z piłką i podał do mnie najlepiej jak mógł, do pustej bramki. Robimy to co umiemy najlepiej, czyli strzelamy bramki z kontry. Cieszę się bardzo, że ta bramka dała nam utrzymanie. Być może przejdzie to do jakiejś historii. Jestem bardzo zadowolony. Przez następne dwa mecze możemy już spokojnie grać i cieszyć się piłką, a nie nerwowo spoglądać na to, co dzieje się za nami.

Cracovia - Zagłębie Lubin

Stadion przy ul. Kałuzy 13-05-2023, 17:30