W czwartek 13 sierpnia Zagłębie Lubin zmierzy się w 1/32 finału Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Co o tym starciu myśli szkoleniowiec Świtu Pan Mariusz Miecznikowski? Zapraszamy do lektury naszej krótkiej rozmowy.

Jak przebiegły w Waszym zespole przygotowania do nowego sezonu?

- Okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 rozpoczęliśmy 18 czerwca, więc od pierwszego treningu minęło prawie półtora miesiąca. Od tego momentu rozegraliśmy 4 mecze w Okręgowym Pucharze Polski oraz trzy mecze sparingowe.

Jak oceni Pan losowanie 1/32 finału Pucharu Polski? Wolelibyście trafić na niżej notowanego rywala, czy zespół z PKO BP Ekstraklasy na tym etapie rozgrywek jest dla Was odpowiednim wyzwaniem?

- Mogliśmy trafić zdecydowanie lepiej, ale przecież nie mamy na to wpływu. Dlatego uważam, że nie ma co narzekać.

Z jakim nastawieniem przygotowujecie się na mecz z Zagłębiem Lubin?

- Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni przed meczem z Zagłębiem. Chyba każdy na naszym miejscu chciałby się sprawdzić w konfrontacji z takim przeciwnikiem.

Czego najbardziej może obawiać się zespół Zagłębia w rywalizacji ze Świtem? Jaka jest najmocniejsza strona Waszej drużyny?

- Nie chciałbym wymienić konkretnego aspektu, w którym jesteśmy silni. Mogę powiedzieć, że siłą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki jest drużyna.

Odwrócę pytanie – czego najbardziej obawiacie się przed meczem z Zagłębiem?

- Nie ma jednego elementu, którego w jakiś szczególny sposób się obawiamy ze strony "Miedziowych". Naszym celem jest sprawdzenie swoich możliwości i tego, ile pod różnymi względami brakuje nam do drużyny z ekstraklasy. Zdajemy sobie sprawę z poziomu, jaki prezentuje Zagłębie Lubin, więc będzie to dla nas dobra lekcja.

Czy macie jakiś konkretny cel, jaki obieracie sobie na spotkanie z zespołem z ekstraklasy? Na przykład jakiś niestandardowy sposób motywacji? Pytam, bo zazwyczaj takie pojedynki kończą się zwycięstwami drużyn, które grają wyżej, ale są też niespodzianki. Przekonało się o tym też Zagłębie, które uległo swego czasu Piastowi Kobylin i Huraganowi Morąg i właśnie trenerzy tych mniejszych klubów wskazują głównie przyczynę zwycięstwa w dodatkowej motywacji.

- Celem każdej drużyny powinno być zwycięstwo – nie inaczej jest w naszym przypadku. Zrobimy wszystko, żeby ten cel osiągnąć. Mecz można przegrać, taki jest futbol, ale jestem przekonany, że damy z siebie bardzo dużo, bo choć w starciu z Zagłębiem Lubin nie jesteśmy faworytem, mamy bardzo ambitny zespół.

Jakiego spotkania się spodziewacie?

- Spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Ten pojedynek na pewno pozwoli nam zdobyć nowe doświadczenie. Pokaże stronę, w którą powinniśmy zmierzać, do jakiego poziomu dążyć i pokaże nad czym powinniśmy jeszcze pracować.

***

Mecz Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Lubin zaplanowano na czwartek 13 czerwca na godzinę 16:00. Niestety żadna telewizja nie przeprowadzi transmisji z tego spotkania, my ze swojej strony postaramy się przygotować relację tekstową na Twitterze pod hasztagiem #ŚWIZAG.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski w Nowym Dworze M. 13-08-2020, 16:00