Według informacji czeskiego dziennika Blesk, 31-letni napastnik FK Jablonec Martin Doležal, jest o krok od przejścia do Zagłębia Lubin. Doležal to w zasadzie ikona Jablonca, bowiem dla tego klubu rozegrał blisko 300 meczów i strzelił 85 goli.

Martin Doležal urodził się 3 maja 1990 roku w czeskim Valašské Meziříčí. Rosły napastnik jest wychowankiem SK Rajnochovice, skąd przeszedł do FK Bystřice pod Hostýnem. Jego pierwszym seniorskim klubem była jednak SK Sigma Ołomuniec. W sumie dla zespołu z Ołomuńca wystąpił 60-krotnie, zdobył 18 goli i zaliczył 3 asysty. Podczas swojej przygody w tym klubie był również wypożyczany do FK Fotbal Trinec (37M / 2G) oraz FC Zbrojovka Brno (29M / 6G).

W 2014 roku Doležal został piłkarzem FK Jablonec i niemalże stał się jego żywą legendą. Do tej pory rozegrał 274 mecze, w których zdobył 85 goli i zaliczył 25 asyst. Z FK Jablonec, który jest czwartą siłą ligi czeskiej, występował także w europejskich pucharach. Martin Doležal jest także 6-krotnym reprezentantem Czech.

W obecnym sezonie licznik Doležala nieco kuleje, bo licząc wszystkie rozgrywki (Fortuna Ligę, Ligę Konferencji UEFA i Puchar Czech), rozegrał 27 meczów, zdobył 4 gole i zaliczył 2 asysty.

Sprawa wydaje się przesądzona, bo z powodu odejścia Doležala nie był zadowolony trener FK Jablonec, Petr Rada: - Oferta przyszła i klub z niej skorzystał - wzruszył ramionami trener, cytowany przez iSport.cz. Kontrakt tego zawodnika wygasa 30 czerwca 2022 roku, więc "Miedziowi" pozyskają go zapewne za niewielką kwotę odstępnego.

Do FK Jablonec miał powędrować Tomas Zajic, który jest wypożyczony do naszego klubu z Banika Ostrawa, ale przedstawiciele piłkarza nie osiągnęli porozumienia z drużyną Doležala. Niewiele to powinno zmienić i tak jak pisaliśmy przy okazji ostatniego ligowego meczu Zagłębia w 2021 roku, Tomas Zajic najpewniej nie zagra już w miedziowej koszulce.

źródło: iSport.cz