Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ekstraklasy S.A. podsumowało rok oraz wybrało nową Radę Nadzorczą. Zgodnie z zasadami znaleźli się w niej przedstawiciele klubów z miejsc 1-4 poprzedniego sezonu, dwóch przedstawicieli pozostałych klubów oraz jedna osoba z PZPN.

W nowej Radzie Nadzorczej znaleźli się Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Karol Klimczak z Lecha Poznań, Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk, a także Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok i Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa. Polski Związek Piłki Nożnej reprezentował będzie Marek Koźmiński.

Według informacji Sebastiana Staszewskiego z Interii, o jedno z dwóch miejsc w Radzie Nadzorczej ubiegał się prezes Zagłębia Lubin Artur Jankowski, jednak jego kandydatura najwidoczniej nie spotkała się z wystarczającą przychylnością głosujących. Finalnie te miejsca zajęli wspomniani wcześniej Cygan i Kulesza.

- Podsumowaliśmy bardzo nietypowy i z pewnością najbardziej zaskakujący sezon w powojennej historii ligowej piłki nożnej. Mimo wielu wyzwań i trudności, z którymi musieliśmy się zmagać z związku z pandemią Covid-19, możemy dziś śmiało uznać, że nie ugięliśmy się przed problemami. Co więcej, z sukcesem wypracowaliśmy rozwiązania, które pozwoliły nam nie tylko dokończyć sezon na boisku i zrealizować zakładane na początku sezonu plany biznesowe, ale także skutecznie wykorzystaliśmy też pojawiające się szanse. Efektem tego jest choćby podpisanie serii umów na zagraniczne transmisje rozgrywek, w wyniku których nasza liga, wznowiona jako jedna z pierwszych w Europie, była pokazywana na 18 rynkach. Możemy się też cieszyć, że mimo przerwy w rozgrywkach w pełni wywiązaliśmy się z kontraktów wobec naszych partnerów, co przełożyło się na wypłaty klubom pełnej kwoty 225 mln zł. Niewątpliwym sukcesem ubiegłego sezonu jest też fakt, że w bardzo niepewnych warunkach panujących na międzynarodowym ryku praw mediowych zabezpieczyliśmy ten rekordowy poziom wpływów do klubów także w każdym z kolejnych 3 lat, mimo rezygnacji z rundy finałowej i zmniejszenia liczby meczów w trwającym sezonie oraz w kolejnych. Wszystkie te sukcesy to efekt wspólnej, ciężkiej pracy, którą podjęły wszystkie kluby w trakcie pandemii, przy silnej współpracy z PZPN i administracją rządową, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję. Zaowocowały także działania rozwojowe, które podejmowaliśmy wcześniej jako liga. Pozwoliły nam na zbudowanie kompetencji merytorycznych i technologicznych, które mogliśmy wykorzystać w okresie kryzysu na rzecz rozwoju i popularyzacji polskiej piłki – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

źródło: Własne, Interia, Ekstraklasa.org