Zagłębie Lubin poinformowało oficjalnie o pozyskaniu Łukasza Łakomego z Legii II Warszawa. Młody zawodnik do 25 stycznia formalnie jest zawodnikiem stołecznej drużyny, jednak po tym terminie zwiąże się umową z "Miedziowymi".

W obecnym sezonie Łakomy wystąpił w pięciu spotkaniach II drużyny Legii, w których zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty. Ostatni raz wybiegł jednak na boisko 6 września 2020 roku.

W kampanii 2019/20 Łakomy wystąpił w osiemnastu meczach rezerw „Wojskowych” (15 w lidze, 3 w Pucharze Polski). Warto odnotować, że pomocnik znalazł się w kadrze Legii na mecz 37. kolejki ubiegłego sezonu, jednak nie doczekał się debiutu.

Urodzony 18 stycznia 2001 roku zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika, a jego wiodącą nogą jest lewa.

Na razie nie wiadomo na jak długo Łakomy zwiążę się z Zagłębiem. 19-latek przebywa obecnie z pierwszym zespołem w Turcji i przygotowuje się do premierowej rundy w nowym zespole.

źródło: zaglebie.com, własne