Klub poinformował oficjalnie o pozyskaniu Sokrátisa Dioúdisa. To 29-letni bramkarz, który przyszedł do naszego klubu na zasadzie wolnego transferu z greckiego Panathinaïkósu Ateny. Grek związał się z "Miedziowymi" kontraktem zaledwie do 30 czerwca 2023 roku.

Sokrátis Dioúdis przyszedł na świat 3 lutego 1993 roku. Od początku swojej kariery był bramkarzem w Arisie Saloniki, dla którego debiutował na najwyższym poziomie ligi greckiej w wieku 19 lat. W 2014 roku przeniósł się do belgijskiego Club Brugge, z którego został najpierw wypożyczony do Panioniosu Ateny, a następnie powrócił do swojego macierzystego, Arisu. W barwach żółto-czarnych rozegrał łącznie 80 spotkań, z czego w 34 meczach zachował czyste konto. Jego wysoka forma wzbudziła zainteresowanie 20-krotnego mistrza Grecji, Panatinaikosu Ateny. W sierpniu 2017 roku Sokratis dołączył do "Prasinoi Trifylli", dla których rozegrał łącznie 125 meczów, z czego w 50 zakończył bez straty gola. W poprzednim sezonie wraz z tym zespołem sięgnął po puchar Grecji. Nowy bramkarz Zagłębia Lubin ma również na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju oraz dwa mecze w dorosłej reprezentacji.

- Dołącza dzisiaj do nas Sokrátis Dioúdis, były zawodnik Panathinaikosu, który wzmocni rywalizację na pozycji bramkarza. Od pierwszego dnia pobytu trenera Fornalika w naszym klubie, trener chciał znacząco zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza, oczekiwał tego i dziś dołącza do nas Sokratis, który tę funkcję będzie spełniał. Liczymy na to, że dzięki jego niebagatelnemu doświadczeniu i klasie bramkarskiej, skorzystają na tym również nasi młodzi bramkarze - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski. 

- Jestem bardzo zadowolony z przyjścia do Zagłębia. Przez wszystkich w klubie zostałem bardzo miło przyjęty, cieszę się, że od dziś jestem jego częścią. Poznałem już kolegów z drużyny i sztab szkoleniowy, więc nie mogę się doczekać aż dołączę do ekipy i rozpoczniemy ligę - mówi Sokrátis Dioúdis.

 

źródło: zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)28.01.2023 09:35
A gdzie potrzebne transfery glownie napastnik - widac ze pion sportowy Zaglebia nie podołał

processing comment
27.01.2023 22:50
Jedyne wytłumaczenie jakie znajduję, to to że młody czymś podpadł. Chodzi o te „interwencje” gdy piłkarze zwalniali Stokowca czy „zarabiam mniej od Jasia”? Tak czy siak, zgadza się. Opcja półrocznego kontraktu bez opcji przedłużenia nie wygląda poważnie. Jedyne na co pozostaje liczyć to to, że wybroni nam parę meczów i pomacha ładnie na pożegnanie.

processing comment
27.01.2023 19:50
Kontrakt na pół roku. Jest jakaś opcja przedłużenia? 2 opcje: 1. nie będzie grał to przezimuje u nas za niezłe pieniądze i pójdzie gdzieś indziej latem 2.  jak będzie grał to zaraz podpisze kontrakt z innym klubem. Zdecydowanie lepsza sytuacja dla zawodnika. My możemy coś zyskać jak faktycznie będzie super bronił, ale dopiero przyszedł, nie brał udziału w zgrupowaniu, więc jedna wielka niewiadoma. Sam zawodnik jak na nasze warunki ciekawy, ale zasady na których przychodzi fatalne.

processing comment