Sokrátis Dioúdis przedłużył kontrakt - poinformował klub na swojej stronie. Grecki golkiper, który ma za sobą bardzo dobrą wiosnę, związał się kontraktem z "Miedziowymi" do 30 czerwca 2026 roku.

Choć początkowo transfer Sokrátisa Dioúdisa do Zagłębia Lubni wydawał się być bezsensowny (sami ten ruch poddawaliśmy w wątpliwość), to szybko okazało się, że grecki golkiper jest ogromnym wzmocnieniem drużyny i obawy były bezpodstawne. Grek wystąpił na wiosnę w 14 spotkaniach w miedziano-biało-zielonych barwach, w których zachował czyste konto, do tego dorzucił wiele dobrych interwencji w meczach, w których nie zawsze udawało się utrzymać zero z tyłu. 30-letni obecnie bramkarz stał się tym samym głównym architektem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. 

W pewnym momencie wszyscy byli pogodzeni z tym, że nie uda się tego gracza utrzymać w zespole i latem będzie występował dla innego zespołu, z lepszej ligi i o wyższym potencjale finansowym. Pozytywne odczucia związane z pobytem w naszym klubie i przede wszystkim bardzo atrakcyjna oferta pod względem finansowym, sprawiły ostatecznie, że Dioúdis pozostanie w Lubinie na kolejne lata. Według naszych informacji Sokrátis Dioúdis jest od teraz najlepiej opłacanym piłkarzem Zagłębia.

Kontrakt wiążący bramkarza i Zagłębie będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. 30-latek jest obecnie w Grecji, gdzie przechodzi konsultacje medyczne, a do zespołu dołączy z początkiem przyszłego tygodnia.

- Przedłużenie wygasającej umowy z Dioúdisem było dla nas priorytetem i cieszę się, że finalnie Sokrátis w dalszym ciągu będzie strzegł dostępu do bramki Miedziowych. Od początku pobytu w Lubinie Sokratis odpowiednio wkomponował się w nasz zespół i podczas ostatnich miesięcy wyrósł na jednego z jego liderów - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

- Jesteśmy szczęśliwi z powodu przedłużenia umowy z Sokrátisem. Potwierdził on swoją jakość i wysokie umiejętności podczas rundy wiosennej minionego sezonu, będąc jednym z naszych kluczowych zawodników. Wierzymy, że podobnie będzie również i tym razem, a jego spore doświadczenie przełoży się na osiąganie przez nas zespół jak najlepszych rezultatów w nadchodzącym sezonie - mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

- Jestem bardzo zadowolony, gdyż ostatnich pięć miesięcy, które spędziłem w Zagłębiu były bardzo udane. Wszystko co napotkałem w Lubinie bardzo mi się spodobało, uważam, że mamy naprawdę dobry zespół i rozgrywaliśmy w tym czasie mecze na wysokim poziomie. Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy Zagłębia na dłużej - zakończył Sokrátis Dioúdis.

Powodzenia!

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (12)27.06.2023 10:42
Ja też niekiedy narzekałem na grajków ale narzekać na gościa który moim zdaniem był wyróżniającym się pilkarzem to już przesada. Śmiem twierdzić że był najlepszym piłksrzem jak i golkiperem w lidze. To tak jakby narzekać na napastnika któy strzelił tykjo 5 goli tylko że zagrał pół sezonu. Jestem za transferem.

processing comment
27.06.2023 10:42
No, oby nie przytafil mu sie tylko zbyt czesto taki mecz jak z Miedzia...

processing comment
27.06.2023 10:22
@[UserID=-1]Oldboy[/user]  Ty tak na poważnie ?? Gość można rzec, że uratował nam byt w lidzę a ty coś o przedpolu  ???  Takiej klasy brmakarza nie mieliśmy od dawna, baaa chyba nidgy. Dość, że zechciał u nas zostać to jeszcze podpisał wieloletni kntrakt umożliwiający zaroben na nim na za rok. Bo nie sądzę, że będzie chciał dłuzej zostać i kopać piłkę na tak słabym poziomie.

processing comment
26.06.2023 23:23
Oby tylko utrzymał formę z wiosny

processing comment
26.06.2023 22:46
guest profile picture
To dobra wiadomość, jeszcze pod koniec poprzedniej kolejki mało wierzyło, że Pan bramkarz może zostać. A jak już został....to czytam jakieś marudzenia. Dobry bramkarz to podstawa, bo jak widzisz, jak łatwo tracisz bramki, to ci się odechciewa biegać. Wierzę, że ten kontrakt się obroni.

processing comment
26.06.2023 22:31
guest profile picture
Oldboy (Gość)
Słaby chwyt i nie pewny na przedpolu, nie wiem czy za tak duże pieniądze warto było zatrzymywać Greka

processing comment
26.06.2023 21:54
A ja  widze to tak. Chłop się sprawdził. Był z ligi i klubu o nieba lepszego niż liga nasza i zagłębie. Dostał kontrakt na 3 lata i odpowiednie pieniądze. Bramkarz jest akurat długowieczny niż połkarz. Dostał kontrakt 3 letni bo pewnie zapisana jest odpowiednia kwota odstępnego żeby klub zyskał a nie stracił. Przypuszczam że dostanie po sezonie zielone światło na transfer i klub zarobi. A jak spocznie na laurach to utknie i skończy w eklapie i dupa z promocji. Także myśle że bdzie grał na podobnym poziomie żeby się wypromować i sprzedać.

processing comment
26.06.2023 21:54
Dobra wiadomość, najważniejsze aby formę utrzymał, jak mu sie uda to będzie w top bramkarzy Ekstraklasy. 

processing comment
26.06.2023 21:41
@[UserID=358]Ed[/user] Kogo widzisz w top bramkarzy w tej lidzie? Dioudis co prawda zagrał niecałe pół rundy, ale we wszystkich meczach był pewnym punktem, nie przydażył mu się praktycznie żaden błąd i kilka meczy nam uratował. Można powiedzieć, że na nowy wysoki kontrakt sobie zapracował. Chyba lepiej zapłacić komuś kto jest już sprawdzony niż szukać od nowa. 

processing comment
26.06.2023 19:28
Chcąc takiego utrzymać, no musisz mu zapłącić bo facet swoje lata ma i na tyle się wypromował, że inne kluby z pewnością dałyby mu więcej. Jeżęli mamy bawić się w przeciętność to mogliśmy pozostawić Bieszczada, który zapewne wynagrodzenie ma adekwatne do swojego poziomu sportowego.

processing comment
26.06.2023 19:11
Z jednej strony dobrze że został, bo gwarantuje dobry poziom i jako bramkarz nie zamortyzuje się tak szybko jak zawodnicy z pola, więc nawet trójka z przodu tak nie boli. Z drugiej strony spodziewałbym się że najlepiej opłacany zawodnik w naszej drużynie to top na swojej pozycji w lidze, a tu raczej tak nie jest. 
ps. Wyprzedzając minusujących zacytuję klasyka. "And I'd just like to say from the bottom of my heart, I'd like to take this chance to apologise… to absolutely nobody."

processing comment
26.06.2023 18:00