Mistrzostwo zapewnione, czas na puchar. Z takim nastawieniem pojechały zawodniczki Zagłębia do Gniezna na finał Pucharu Polski przeciwko Montexowi Lublin. Ostatecznie po raz piąty w tym sezonie okazały się lepsze lubinianki, które wygrały 24:15, zgarnęły trofeum, a także mogą szczycić zdobyciem podwójnej korony drugi raz w swojej historii!

Początkowe dwie minuty należały do Montexu, które szybko wyszły na prowadzenie 0:2, lecz już minutę później Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Błędy z obydwu stron odbijały się na skuteczności w ataku, lecz na korzyść Zagłębia, które w 15 minucie prowadziło już 7:4. O czas wtedy poprosiła trener rywalek Monika Marzec. Niewiele to jednak pomogło lubliniankom, które wciąż popełniały wiele błędów własnych podczas ataków na bramkę świetnie dysponowanej Moniki Maliczkiewicz. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy Zagłębie prowadziło 11:6. Wynik nie uległ już zmianie przez te kilka minut i ostatecznie do przerwy Zagłębie schodziło z pięciobramkową przewagą.

Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki Karoliny Kochaniak i dwóch szybkich odpowiedzi ze strony Montexu. W 37 minucie mieliśmy wynik już 13:10, lecz nasz zespół znów potrafił wrócić szybko do pięciu bramek przewagi. W 47 minucie o drugi czas w tym meczu poprosiła Monika Marzec, podczas gdy Zagłębie powiększyło nieznacznie swoją przewagę na 19:13. Triumf w rozgrywkach pucharu Polski zbliżał się coraz większymi krokami. Kilka minut później na ten sam krok zdecydowała się Bożena Karkut, przy prowadzeniu Zagłębia 20:14. Końcowe minuty spotkania to już demolka ze strony Zagłębia, które ostatecznie wygrywa 24:15 i zdobywa Puchar Polski!

MKS Zagłębie Lubin - Montex Lublin 24:15 (11:6)