Filip Kocaba oraz Tomasz Pieńko zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19, podczas którego podopieczni Marcina Brosza wezmą udział w turnieju towarzyskim na Malcie.

Filip Kocaba kilka tygodni temu zadebiutował na ekstraklasowych boiskach. Miało to miejsce w końcówce przegranego przez Zagłębie Lubin 0:3 meczu z Widzewem Łódź. Od tego czasu popularny „Koci” zagrał jeszcze przeciwko Lechii Gdańsk oraz Stali Mielec. Znakomita większość meczów, jakie rozegrał w tym sezonie wychowanek Zagłębia Lubin, przypada na rozgrywki eWinner II ligi, w której występują rezerwy klubu ze stolicy polskiej miedzi. Ponadto Kocaba wystąpił także w meczu pucharu krajowego z Motorem Lublin, a także dwóch spotkaniach z Ruchem Lwów w ramach UEFA Youth League.

Jeśli chodzi o Tomasza Pieńkę, to urodzony w 2004 roku pomocnik rozegrał jak dotąd trzynaście meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. „Pienio” wystąpił także w Fortuna Pucharze Polski, trzech meczach eWinner II ligi oraz, tak samo jak Kocaba, w dwóch meczach z Ruchem Lwów.

Podczas najbliższego zgrupowania reprezentacja Polski do lat 19 uda się na Maltę, gdzie weźmie udział w turnieju towarzyskim. "Biało-Czerwoni" zmierzą się tam z Niemcami, Portugalią oraz właśnie Maltą.

Gratulujemy powołań i życzymy owocnych występów w narodowych barwach!

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (1)


10.11.22 11:47
Z przyjemnością obejrzę Tomka Pieńko. Przy swoich rówieśnikach z u-19 wyglada jak piłkarz z półki wyżej. Dzięki grze w reprezentacji widać że to chłopak, którzy ma wszystko aby grać na boku w 433. To ustawianie go na siłę w środku to marnowanie jego talentu. Filipa też z przymknięcia zobaczę. Panowie, to wy jesteście przyszłością tego klubu!

processing comment 0 0